Олексій Гриценко про майбутній парламент: Зайде багато людей без досвіду

ZIK

Якщо партія Володимира Зеленського «Слуга народу» отримає понад 50% місць у парламенті, події можуть відбуватися за двома сценаріями – або хороший рух країни вперед, або узурпація влади президентом.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «Drozdov» на телеканалі ZIK заявив лідер «Автомайдану» Олексій Гриценко.

Коментуючи силу «лейблу» партії «Слуга народу» в мажоритарних округах, він зазначив, що багато людей все ж розуміють ризики відсутності балансу у Верховній Раді.

Читайте також: Гордон назвав партії, які можуть не пройти до парламенту, попри «соціологію» 

«Наприклад, Зеленський отримає понад 50% у парламенті. Буде два шляхи – або дуже добре вперед, або суттєва узурпація. У нього буде можливість робити майже все, що захоче. Якщо ж там буде хоча б певна частина адекватних депутатів, вона зможе комунікувати, показувати суспільству такі речі. Можливо, навіть впливати і стримувати», – вважає Гриценко.

Якщо ж все піде за хорошим сценарієм, то, на думку лідера «Автомайдану», «адекватні депутати» отримають можливість допомогти реалізовувати усі такі напрацювання, оскільки матимуть певний досвід.

«Адже зайде багато людей, які не мають жодного досвіду, не розуміють механізмів, інструментів і що потрібно робити із першого дня. Багато тих, хто йде – «нульові». Це ризик, нам не вистачає сильного, професійного парламенту. Парламент – орган, який задає правила, президент – напрям таким речам. Натомість у парламенті розробляють правила, за якими має жити та працювати країна», – переконаний експерт.

Одним із таких, на його думку, могла б стати зміна податкової системи.

«Щоб ми отримували всі кошти на руки, а потім самі йшли платити податки. Тоді людина розуміє, за що і скільки платить. Я усвідомлюю, що це була б дуже важка реформа і з точки зору свідомості», – зазначив Гриценко.

Він підкреслив: розуміє, що частина людей може просто витратити ці кошти, однак за це має бути відповідне покарання. У цивілізованих країнах світу податкова працює дуже жорстко.

«Та це б точно змусило суспільство вимагати від влади результатів діяльності», – підкреслив Олексій Гриценко.

Читайте більше новин на тему: парламентські вибориLoading...