Новини » Світ 12 червня, 2019, 11:43
Незалежні спостерігачі заявляють про масові факти фальсифікації виборів у Казахстані
Вибори президента Казахстану. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Вибори президента Казахстану. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Попередні дані про підсумки голосування на виборах президента Казахстану 9 червня, отримані незалежними спостерігачами, суперечать цифрам, які надали представники влади.

Про це пише видання Уральская неделя.

Незалежні спостерігачі отримали після закінчення виборів протоколи з печатками з переважної більшості виборчих дільниць міста Уральська, що на Заході країни. Протоколи з 69 виборчих дільниць (54%) показують перевагу голосів на користь так званого опозиційного кандидата.

Згідно з їхніми даними, Аміржан Косанов отримав 47,1% голосів виборців, чинний президент Касим-Жомарт Токаєв – 41,2%. Дані зібраних протоколів показують явку 37,7%.

«До нас надходять протоколи з печатками з районів, і там та ж сама тенденція – більшу або майже рівну кількість тих, хто проголосував за Токаєва і Косанова, або ж перевага у другого кандидата. Ось протокол з селища Достик району Байтерек – там за Косанова проголосували 502 виборця, за Токаєва – 393», – повідомив координатор Центру спостереження Аскар Шайгумаров.

Центр незалежного спостереження передасть зібрані документи з підсумками голосування на виборчих дільницях в загальну базу, в яку громадські активісти та ряд НУО формують загальні дані спостерігачів по країні. Зараз вже йдуть консультації з юристами про правові наслідки розбіжностей даних незалежного спостереження і ЦВК.

На встановлення та опублікування остаточних підсумків виборів і реєстрацію обраного президента ЦВК передбачено 7 днів. Голова ЦВК Берик Імашев в понеділок, 10 червня, сказав на прес-конференції, що може назвати ім’я нового президента країни. І повідомив, що Токаєв отримав 70,96%, або 6 539 715 голосів.

Так званий опозиційний кандидат Косанов після закінчення виборів привітав свого суперника Токаєва з перемогою, чим викликав масове обурення своїх виборців.

16 червня Центрвиборчком офіційно назве ім’я нового глави держави. Однак вже 12 червня в Акорд відбудеться інавгурація Токаєва в якості нового президента країни.

Західні експерти відзначають, що у Казахстані майстерно зрежисовані вибори пішли не за сценарієм.

А сьогодні президент Єврокомісії Дональд Туск привітав новообраного президента Республіки Казахстан Касим-Жомарта Токаєва з перемогою на виборах.

Читайте більше новин на тему: Вибори-2019

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 14:25 :20