live
Новини » Політика 131

Не треба боятися дефолту – він був чотири роки тому, – нардеп Шахов

Не потрібно боятися дефолту, а краще вирішувати проблему запуску «Північного потоку-2», запуск якого забере в України 75 мільярдів гривень щорічних надходжень до бюджету.

Це зауважив народний депутат України Сергій Шахов у ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK.

Депутат визнав, що близько 47% українців хочуть змін, а відтак і вимагають від влади нових обличь, партій і загалом іншої політики у державі. Утім, зауважує він, переважно громадяни не аналізують програми політиків, а зважають лише на гасла та обіцянки.

«Не хочу нікого ображати, але люди практично не дивляться в передвиборчі програми. Щодо мене, то я завжди виступаю за одне – повернути монополію в державу, зокрема на газ, воду та нафту. Але щоб пояснити суспільству, як саме це зробити, потрібно написати чи не 15 томів.

Якщо ми все ж повернемо монополії в державу, то також варто прописати стратегію їхнього розвитку. Адже до цього не проводили модернізацію ні у сфері АЕС, ні водопостачання, ні в енергетиці і навіть у розбудові газових свердловин», – констатував Шахов.

Насправді, додає він, провести модернізацію можна досить швидко, оскільки місцеві бюджети сьогодні переповнені. Заважають тільки чиновники, які керують на місцях і не зважають на людей та їхні потреби.

Окрім цього, депутат запевнив, що не варто боятися дефолту в разі призупинення фінансування МВФ, оскільки технічний дефолт країна вже пережила.

«Не потрібно боятися дефолту, адже технічно він вже відбувся 4 роки тому, коли долар став у 300 разів дорожчим. Натомість потрібно говорити з нашими країнами-партнерами, які сьогодні разом із Росією будують «Північний потік-2». Адже внаслідок цього Україна може втратити 75 мільярдів гривень щорічних надходжень від транзиту газу», – підкреслив Сергій Шахов.

Як повідомляли, голова ради директорів оператора будівництва газопроводу «Північний потік-2» Герхард Шредер визнав ризики зриву запуску газопроводу через політику нинішнього уряду Данії, який поки не дозволив прокладання газопроводу в своїх територіальних водах.

Читайте більше новин на тему: дефолт

Loading...
Loading...
Loading...