Новини » Політика 12 червня, 2019, 20:45
Нардеп Іллєнко помітив кілька нових трендів політичного сезону
ZIK
ZIK

Більшість партій на з’їздах не оголошує повний список своїх кандидатів. Тому можна тільки уявляти, які персонажі вже стоять у черзі, щоб стати народним депутатом.

Це зауважив народний депутат України Андрій Іллєнко в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Депутат підкреслив, що загалом є правильною тенденція відкликати кандидатів на парламентські вибори, якщо до них у ході кампанії виникають питання. Утім не дуже гарною практикою є те, що партії оголошують лише першу п’ятірку або десятку кандидатів зі свого списку.

«Ми провели партійний з’їзд на цих вихідних, де чітко оголосили абсолютно всіх своїх кандидатів за списком, а також тих, кого висуваємо на мажоритарних округах. І саме ці кандидатури будуть подані для реєстрації в ЦВК.

Натомість мене дивує те, що більшість партій оголосили десятку своїх кандидатів, а далі своїх висуванців не показують. Відтак, весь список буде відомий тільки тоді, коли на самому сайті ЦВК з’явиться відповідна інформація», – зауважив Іллєнко.

Тобто, припускає політик, складається враження, що ще відбуваються торги та перемовини за місця у списках. Однак це суперечить законодавству, адже партійний з’їзд має бути публічним, де потрібно чітко оголосити всіх кандидатів.

«Партії прагнуть максимально затягнути час до 20 червня, коли буде останній день подачі документів на реєстрацію до ЦВК. І до того часу відбуватимуться торги та домовленості. Відповідно, потім в українців буде ще менше часу розібратися хто є хто. На мій погляд, в українській практиці парламентських виборів така ситуація вперше, коли партії не оголошують одразу всіх кандидатів», – наголосив народний депутат.

Окрім цього, він додав, що однозначно підтримує оновлення влади та молоді обличчя в політиці, утім переконаний, що такі зміни мають бути виключно якісними.

«Я впевнений, що зібрати партію за оголошенням не вийде – це мають бути люди, перевірені хоча б в чомусь. Зараз же я можу собі тільки уявити, які персонажі вже стоять у черзі, щоб стати народним депутатом. Зокрема помітив такий тренд політичного сезону, коли поменше одіозних осіб у списках партій, але побільше друзів, родичів, юристів та обслуговуючого персоналу одіозних осіб. Але зміни мають бути якісними, а за молодими обличчями має бути новий зміст, а не старі ляльководи», – впевнений Андрій Іллєнко.

Як повідомляли, на позачергових виборах до ВРУ наразі мають шанс потрапити п’ять партій. Про це свідчать результати опитування, проведеного КМІС з 26 травня до 7 червня. Так, за президентську партію «Слуга народу» готові проголосувати 48,5% опитаних українців, які визначились з вибором.

Додамо, Ірина Панченко, Дмитро Співак і Вадим Гутцайт вибули зі списку кандидатів у народні депутати політичної партії «Слуга народу». Про це повідомляють на сторінці партії в Facebook.

 

Читайте більше новин на тему: парламентські вибори

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 11:45 :42