Новини » Економіка

«Напильничком доробляють»: фінансист висловився про виправлення вад монетизації субсидій

ZIK

Система монетизації субсидій тільки запроваджується, тому не дивно, що під час цього можуть виникати помилки. Зараз всі ці проблеми доробляють.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Коментуючи причини, через які можуть не надати субсидію або забрати її, пан Фурса сказав, що ця система тільки впроваджується, і зрозуміло, що під час цього можуть виникати помилки. Однак із часом це все буде коригуватися.

«Навіть коли айтішники пишуть програму, то там завжди є якісь баги. Потім вони це все «напильничком» доробляють», – зазначив інвестиційний банкір.

За його словами, ці всі умови є дуже логічні. Зокрема, він зауважив, що якщо людина може собі дозволити витрати на щось 50 тисяч гривень на рік, то вона вже не є бідною, і відповідно, не має мати права на субсидію.

«Можуть зняти субсидію, якщо є борг за комунальні послуги в розмірі 340 гривень, але тут справа не в самій сумі, а тому, що людина отримувала субсидію, і при цьому у неї був борг. Вона отримувала гроші платників податків, але генерувала борги. Зрозуміло, що це неправильно, особливо, коли ми переходимо на монетизацію, де є ризик, що людина витратить гроші не за призначенням», – прокоментував Фурса.

Нагадаємо, з 1 травня вступила в дію норма про нарахування пені за заборгованість за житлово-комунальні послуги. Відповідна норма міститься в новій редакції закону «Про житлово-комунальні послуги».

Loading...