На місці ДТП біля річки Рось рівень гербіцидів більший у понад 200 разів за норму

Фото: vn.dsns.gov.ua

На місці ДТП автівки, яка перевозила отруту біля річки Рось, рівень гербіцидів перевищує норму у 200-600 разів.

Про це на брифінгу повідомив перший заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан.

«Відповідно до результатів досліджень, на сьогодні у криничній воді с. Збаржівка Погребищенського району не виявлено залишкової кількості отрутохімікатів. Це свідчить про те, що ці речовини не потрапили у воду. Однак, у водоймі «Нижній ставок», в яку безпосередньо потрапили хімічні сполуки внаслідок ДТП, є перевищення концентрації отрутохімікатів. Зокрема, концентрація гербіциду «Тарга Супер» у водоймі перевищена від 200 до 600 разів», – каже Сорочан.

Він додав, що, за даними досліджень, вода, якою користуються в Білій Церкві, є абсолютно нормальною.

Це пояснюють тим, що у водоймі, де потрапили речовини, немає сильних течій.

Завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Вінницького обласного лабораторного Центру МОЗ України Олександр Мельник додав, що ретельно досліджують якість води у криницях с. Збаржівка, адже об’єкти вздовж забрудненої водойми можуть мати гідравлічний зв’язок із нею через ґрунтові води, що, зазвичай, не виявляється на першому етапі.

«Досі у відібраних пробах води не було виявлено залишкової кількості пестицидів. 11 червня для проведення аналізу доставлено чергову партію проб води, результати дослідження якої будуть відомі найближчим часом», – йдеться у повідомленні.

Він додав, що вивчатимуть якість води в криницях населених пунктів, які розташовані нижче за течією водойми.

Читайте також: Отруєння річки Рось: попри застереження, люди продовжують пити небезпечну воду

Підготувала Юліана Бакаляр, 

Для ІА ZIK

Loading...