Клімкін: Санкції проти РФ можна зберегти, навіть якщо її «простять» в Європі

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Глава МЗС України Павло Клімкін упевнений, що обмеження проти російської делегації можна буде зберегти навіть у разі повернення росіян до ПАРЄ.

Про це міністр написав у своїй колонці для Європейської правди.

«Стоячи над прірвою (де опинилася через бажання допомогти Росії та отримати свої гроші), Рада Європи все ще має можливість зробити крок назад», – переконаний Клімкін.

«Навіть ухваливши резолюцію про власну капітуляцію перед РФ у її нинішньому вигляді, ПАРЄ все одно матиме можливість застосувати до російських депутатів деякі обмежувальні заходи», – стверджує міністр.

Зокрема, російських депутатів можуть позбавити права вносити проекти резолюцій та рекомендацій, вносити письмові декларації, бути доповідачем, ініціювати термінові та поточні дебати тощо, представляти Асамблею в інших органах РЄ та на інших міжнародних заходах.

«І якщо Рада Європи хоча би трохи дбає про репутацію, то по максимуму використає той санкційний інструментарій, який матиме. Одним словом, навіть за сумного для нас розвитку подій, санкції щодо Росії в Асамблеї можуть бути відновлені», – впевнений Павло Клімкін.

Нагадаємо, регламентний комітет ПАРЄ схвалив резолюцію, яка може змінити правила організації щодо запровадження санкцій стосовно делегацій. Цей крок може призвести до повернення російської делегації у ПАРЄ.

Асамблея розгляне затверджений комітетом проект резолюції наприкінці червня.

Читайте також: Клімкін: Для вступу в ЄС через 10 років переговори потрібно починати вже завтраLoading...