Новини » Світ 12 червня, 2019, 6:41
«Форт Трамп» вперед: американські війська у Польщі готові до розгортання
Американські військові в Польщі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Американські військові в Польщі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Очікується, що США додадуть щонайменше 1000 військовослужбовців до 4 000, які вже перебувають у Польщі, що є ознакою зміцнення зв’язків між президентом Трампом і президентом Польщі Дудою.

Про це повідомляє Fox News.

«Ми шукаємо зростання кількості та якості військової присутності, а також тривалу присутність американських військ у Польщі», – сказав у вівторок генеральний консул Республіки Польща в Нью-Йорку Мацей Голубевський.

Обговорення посиленої та фіксованої присутності США відбувалося під назвою «Форт Трамп» й польські чиновники не виключали можливості майбутньої бази, яка б прийняла саме це ім’я, залежно від того, як нова угода буде укладена.

«Вона (присутність військ - ред.) може бути розсіяна або зосереджена на різних географічних позиціях, – сказав Голубевський. – Подробиці розробляються двома командами, і обговорення були прискорені протягом останніх чотирьох місяців».

Офіційна заява про посилене розгортання бойових дій очікується у Вашингтоні в середу, коли Дуда стоятиме поруч зі своїм американським колегою вдруге за дев’ять місяців.

Але найважливішим для Варшави, стверджував Голубевський, є те, що військові відносини безперервно зміцнюються, на відміну від існуючої «ротаційної» системи розгортання.

Протягом декількох місяців Варшава виступає за постійну присутність військ США, яка буде противагою російському пануванню на її кордоні. Незважаючи на те, що вона була партнером НАТО з 1999 року, Польща не мала постійного проживання військовослужбовців НАТО, яким користувалися її західні сусіди – Німеччина та Італія. Польща також висловила занепокоєння з приводу російського втручання та його вразливості і близькості.

Окрім нарощування наземних військ, чиновники намагаються укріпити свої оборонні відносини через закупівлю обладнання. Голубевський зазначив, що «новаторська» поїздка також передбачатиме подальші переговори з виконуючим обов’язки міністра оборони Патріком Шанаханом і радником з питань національної безпеки Джоном Болтоном щодо бажання Польщі придбати 32 винищувачі F-35A та додаткову американську оборонну техніку – $ 48 млрд протягом наступних сім років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 18:56 :29