Новини » Світ 325 Читать эту новость на русском

Двовладдя в Молдові: Маємо приклад країни, де є лише один олігарх, – Фролов

ZIK

Молдова – приклад держави, де, на відміну від України, є лише один олігарх. Він може змінювати усі політичні процеси під себе. Тож і проросійській, і проєвропейській партіям доведеться визначатись – або вони йдуть на повідку в олігарха, або об’єднуються проти нього.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив директор дому «Вільна Росія» Григорій Фролов.

Він розповів: зараз у Молдові діють три політичні сили. Одна із них – проросійські соціал-демократи президента Ігоря Додона, друга – проєвропейські об’єднання, які очолила Марія Санду, третя – олігарх Влад Плахотнюк та афілійована із ним медіаімперія.

«На відміну від України, Молдова – дуже неприємний сценарій, коли в країні є лише один олігарх, який може масивно змінювати будь-які політичні процеси під себе», – зауважив Фролов.

Тож, на його думку, і для молдовських соціалістів, і для проєвропейських політиків це означає лише одне – або їм доведеться «лягти під олігарха», або із ним боротися.

«Або зараз усі об’єднуються проти Плахотнюка, або опиняються в ситуація Грузії, коли головний олігарх, де-факто, став головою держави, і скинути його звідти буде дуже-дуже складно», – вважає Фролов.

Він зазначив: зараз важко сказати – Додон керується вказівками Кремля чи внутрішньополітичними процесами. Однак, безперечно, Росія дуже сильно впливає на Молдову, як і Євросоюз, який вкладає у державу великі кошти.

«Тут внутрішні політичні сили мають вирішити, як їм вийти із цієї ситуації. Та, безумовно, обмеження впливу Плахотнюка – історія, яка вигідна всім», – підкреслив Григорій Фролов.

Як повідомлялось, 8 червня молдовські депутати на екстреному засіданні визнали Молдову «захопленою державою». Вони обрали керівництво парламенту, а лідерку партії «Дія і солідарність» (PAS) Майю Санду –  прем’єр-міністром.

Згодом Конституційний суд країни визнав її обрання неконституційним, ухвалив рішення про розпуск парламенту та дострокові вибори.

Згодом президент Молдови Ігор Додон повідомив, що скасував указ про розпуск.

Читайте більше новин на тему: Молдова

Loading...
Loading...
Loading...