Новини » Економіка 12 червня, 2019, 12:33
Другий місяць ремонту доріг: Новак похвалився понадплановими надходженнями
ZIK
ZIK

Дорожній фонд отримав 5 мільярдів гривень понадпланових надходжень завдяки залишку, що залишився з попереднього року та цьогорічним перевиконанням. Тож загалом, з урахуванням коштів міжнародних фінансових організацій, до нього має надійти 50 мільярдів гривень.

Про це під час засідання Кабінету міністрів, яке транслював телеканал ZIK, розповів голова Держагентства автомобільних доріг України Славомір Новак.

Він розповів: триває другий місяць будівельного сезону на українських дорогах. Кількість поганих шляхів в Україні зменшується, а хороших зростає.

«Однак, прекрасно розуміємо, що попереду ще багато роботи», – зазначив Новак.

Він підкреслив: ще два з половиною роки тому, коли лише приступав до своїх обов’язків, отримав незалежний звіт Світового банку. Там зазначалось, що 95% усіх шляхів в Україні були в критичному стані. Вже зараз ситуація значно покращилась.

«Працюємо за маршрутним принципом, згідно стратегії розвитку доріг 2018-2022», – розповів Новак.

Він зазначив: частину доріг ремонтують за рахунок програми Розвиток мереж, ще частину – інших бюджетних програм. Загалом усі роботи реалізуються в рамках дорожнього фонду.

«До Дорожнього фонду надійде понад 50 мільярдів гривень, з урахуванням коштів МФО сума має становити близько 55 мільярдів гривень», – наголосив голова Державгенства.

Окрім того, він зазначив: з урахуванням залишку попереднього року та перевиконання цього, Дорожній фонд отримав понадпланові надходження на суму 5 мільярдів гривень.

«Отже, цього року частина «Укравтодору» становить 33,4 мільярди гривень. Субвенція на дороги місцевого значення, за які відповідають державні адміністрації, складає 14,6 мільярдів гривень, фонд безпеки – 2,1 мільярда», – прозвітував Новак.

Водночас він зазначив: першочергово «Укравтодор» гасить борги попередніх років. Йдеться про 8,5 мільярдів гривень. Окрім того, збільшили обсяг фінансування на експлуатацію – до 6,1 мільярда.

«Наступного року суму на утримання плануємо збільшити до 7,5 мільярдів і, таким чином, досягти мінімального фінансування, передбаченого методикою утримування доріг», – наголосив Новак.

За його словами, на будівництво, реконструкцію та ремонт доріг державного значення отримають 17,4 мільярди гривень.

«Із них загальна програма розвитку мережі – 6,8. Решта – спеціальні бюджетні програми та окремо Львівський інвестпроект –500 мільйонів гривень», – розповів Славомір Новак. 

Як повідомлялось раніше, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман дорікнув Славаміру Новаку за ями на дорогах – через вибоїни прем’єр змінив вже два колеса.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 18:48 :53