Ангела Меркель виступила за співставну мінімальну зарплату в ЄС

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель. Фото: EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

Ангела Меркель закликала ЄС шукати шляхи забезпечення «співставної» мінімальної заробітної плати в державах-членах, стверджуючи, що повинні існувати рівні умови праці по всьому ЄС.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на повідомлення на Politico.

Виступаючи на конференції Міжнародної організації праці у Женеві у вівторок, канцлер Німеччини не підтримала єдину мінімальну заробітну плату в ЄС, як пропонував президент Франції Еммануель Макрон.

Меркель заявила, що в той час як Німеччина та інші члени ЄС вже мають національну мінімальну заробітну плату, необхідно розглянути, «як ми можемо мати співставну мінімальну зарплату», беручи до уваги рівень життя в різних місцях. Вона додала, що ЄС повинен «принаймні» працювати, щоб забезпечити однакові умови роботи по всьому блоку.

Німецька лідерка, уряд якої ухвалив заходи, спрямовані на подолання гендерного розриву в оплаті праці, також поскаржилась, що у багатьох компаніях досі не вистачає топменеджерів-жінок.

«Навіть у промислово розвинених країнах рівність жінок і чоловіків в економіці залишає бажати кращого», – сказала вона.

У Німеччині лише одна третина жінок призначена до наглядових рад великих компаній, сказала Меркель, але тільки «після того, як ми ухвалили закон, оскільки десятиліттями все саморегулювання не принесло результату».

«Навіть сьогодні, у найбільших промислових компаніях досі немає жінки, яка б керувала такою компанією», – сказала Меркель, посилаючись на Німеччину. «Це не може і не повинно бути так».

«Жінка-канцлер не допоможе, якщо економіка не прогресує», – сказала вона з посмішкою.

Меркель, яка є першою жінкою-канцлером Німеччини, не планує знову боротися за посаду в 2021 році і має намір залишити політику. Утім, розмови про те, що вона могла б обійняти одну з найвищих посад у ЄС, тривають.

Президент Франції Макрон напередодні заявив, що готовий підтримати кандидатуру Меркель на пост глави Єврокомісії.

 Loading...