Новини » Політика

Зеленський виголосив промову і покинув залу Конституційного суду – не хоче тиснути

ZIK

Рішення Конституційного суду щодо розпуску парламенту відповідатиме закону. Однак рівень довіри до ВРУ – дуже низький, люди аплодують дочасному припиненню повноважень ВРУ.

Про це під час засідання КСУ щодо розгляду конституційності указу Президента про розпуск парламенту, яке транслював телеканал ZIK, заявив Президент України Володимир Зеленський.

«Дякую, що мене запросили. Здається, це вперше в історії України. Зазвичай відбувалося навпаки – президент викликав суддів до себе. Але сьогодні я тут, чим виражаю свою повагу до Конституційного суду: як до інституції, так і особисто до кожного з вас», – каже Президент України.

Володимир Зеленський переконаний, що вердикт Конституційного суду України відповідатиме закону.

«Не мені розповідати, що таке закон і буква закону. Я впевнений, що рішення КСУ відповідає обом критеріям», – коментує Президент України.

Громадяни не просто недовіряють владі, рейтинг парламенту – на рівні чотирьох відсотків, звертає увагу Володимир Зеленський.

«Народ аплодує рішенню про розпуск. Люди впевнені, що оскарження – це спроба нардепів на кілька місяців довше втриматися на свої кріслах заради недоторканності та збагачення», – наголошує Президент України.

Володимир Зеленський підкреслює: суспільство дуже уважно слідкує за справою. Тому Конституційний суд ухвалить рішення, за яке не буде соромно перед всіма українцями.

«Указ про розпуск повністю відповідає закону. Наша юридична позиція беззаперечна і бездоганна. Це доведе мій представник Федір Веніславський. Я покидаю залу, щоб ніхто потім не сказав, що моя присутність мала вплив на суддів і рішення ухвалено під тиском», – додає Президент України.

Після цього Глава держави покинув залу засідання, аби, за його словами,  уникнути закидів про тиск на орган

Нагадаємо, раніше представник Президента в Конституційному Суді Федір Веніславський пояснив, що вихід трьох фракцій із коаліції став основною підставою видання Президентом Володимиром Зеленським указу про дострокове припинення повноважень Верховної Ради.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

Loading...