Новини » Політика 11 червня, 2019, 14:17
Зеленський дуже ризикує через загрозу інституційної кризи в країні, – політексперт
ZIK
ZIK

Президент України Володимир Зеленський зараз «грає» у передвиборчу кампанію до парламенту, але він дуже ризикує. Бо якщо Конституційний суд України ухвалить політично вмотивоване рішення, а не законне, на країну чекатимуть дуже складні часи через інституційну кризу.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політичний експерт Олександр Антонюк.

«Для мене очевидно, що указ Володимира Зеленського про розпуск парламенту є таким, який не відповідає всім інституційним нормам. Бо ми зараз говоримо не про політичну доцільність, а про букву закону і про те, як цей закон трактується», – сказав Антонюк.

Він наголосив: якщо уважно послухати промову Зеленського, можна зауважити, що він опирається на позицію народу, довіру та легітимність. Але проблема у тому, що він так і не назвав жодного закону, на який опирається.  

Тому указ щодо дострокового припинення повноважень ВР є незаконним, але є нюанс – більшість у парламенті підтримує таке рішення. Відповідно, вже зараз можна моделювати певну ситуацію, що чекатиме на Зеленського у майбутньому.

«Зеленський грає у передвиборчу кампанію, але він дуже ризикує. Бо якщо КСУ ухвалить політично мотивоване рішення, а не законне, я боюсь, що на нас чекатимуть дуже складні часи. І це може стати зайвим підтвердженням того, що в нашій країні настала інституційна, а не політична криза», – наголосив він.

Нагадаємо, сьогодні о 10 годині ранку Велика палата КС розпочала розгляд справи щодо відповідності Конституції указу «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради 8-го скликання та призначення позачергових виборів».

Також у залу засідань приїхав президент України Володимир Зеленський. Він сказав про те, що переконаний у тому, що вердикт Конституційного суду України відповідатиме закону. Після цього глава держави покинув залу засідання, аби, за його словами,  уникнути закидів про тиск на судовий орган.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 12:28 :36