Новини » Спорт 11 червня, 2019, 21:00
Юніорська збірна України з футболу вперше вийшла у фінал ЧС-2019
  • Футбол. Юніори U-20. Чемпіонат світу-2019. Матч 1/2 фіналу. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
  • Футболісти юніорської збірної України U-20 у драматичному матчі перемогли одноліток з Італії і тепер вперше зіграють у фіналі Мундіалю / ffu.ua

У Польщі, де триває чемпіонат світу-2019 серед юніорських команд U-20, збірна України у драматичному матчі з мінімальним рахунком 1:0 перемогла одноліток з Італії і тепер в суботу, 15 червня, зіграє у фіналі Мундіалю-2019.

Футбол. Юніори U-20. Чемпіонат світу-2019. Матч 1/2 фіналу

Україна – Італія – 1:0 (0:0)

11 червня. Початок – 18:30.  Гдиня (Польща). Міський стадіон.

Арбітр – Рафаель Клаус (Бразилія).

УКРАЇНА: Лунін, Бескоровайний, Бондар (к), Попов, Корнієнко, Конопля, Чех (Хахльов, 69), Дришлюк, Кащук, Булеца (Сафронов, 83), Сікан (Супряга, 63).

Запасні: Кучерук, Різник, Веремієнко, Мусолітін, Устименко, Снурніцин.

Головний тренер – Олександр Петраков.

ІТАЛІЯ: Піццарі, Габбіа, Дель Прато, Раньєрі, Еспозіто (Капоне, 73), Фраттезі (Алберіко, 46), Пеллегріні, Белланова, Тріпалделлі (Олівьєрі, 84), Пінамонті, Скамакка.

Запасні: Карнезеккі, Лоріа, Кандела, Бонджорно, Беттелла, Колпані, Горі.

Головний тренер – Паоло Ніколато.

Гол: Булеца (65).

Попередження: Сікан (1), Попов (55) – Раньєрі (75). На 79-й хвилині вилучений Попов.

Напевно, перед чемпіонатом світу-2019 не всі б поставили на те, що юніорська збірна України на нинішньому турнірі так далеко зайде. Але якісна робота тренерського штабу й самої команди дали результат, який вже можна вважати для нашої країни чудовим, враховуючи й силу футбольних ліг України та Італії, пише офіційний сайт УАФ.

Наставник синьо-жовтих Олександр Петраков встиг отримати у своє розпорядження Андрія Луніна, який відразу після гри національних збірних України та Люксембургу вилетів до Польщі. Зуміли лікарі поставити на ноги й кращого бомбардира збірної України захисника Дениса Попова. Єдиною втратою для українців була дискваліфікація Георгія Цітаішвілі.

Зрозуміло, що перед грою в статусі фаворитів були італійці, які, до речі, два роки тому також дісталися до півфіналу ЧС, але у квартеті кращих збірних планети задовольнялися четвертим місцем. Напевно, цього разу апеннінці хотіли виправити для себе цю статистику, тому з перших хвилин спробували захопити ініціативу. Утім, українці не стали танцювати під дудку суперника, а відповідали своїми атаками, які були перспективнішими, ніж у збірної Італії.

Досить сказати, що в першому таймі підопічні Олександра Петракова перевершили свого опонента за ударами в чотири рази (8:2), при цьому українці двічі потрапляли у ствір, тоді як італійці – жодного разу. І якщо удар головою Сікана був несильним і для Піццарі не склало труднощів зловити м’яч, то після пострілу зі штрафного від Булеци воротареві апеннінців довелося продемонструвати всю свою майстерність, щоб відбити м’яч.

Воротар українців уперше серйозно вступив у гру на 52-й хвилині, коли відбив удар в упор від Скамаккі. Цей момент став немов сигналом до активних дій із боку італійців. Але це синьо-жовтим тільки й було потрібно. Уже перший осмислений швидкий перехід з оборони в атаку завершився голом нашої збірної. На 65-й хвилині Конопля зробив низом флангову передачу, Супряга відволік захисника, а Булеца розстріляв ворота суперника. 1:0. А на 73-й хвилині Супряга міг знімати всі питання про переможця цього протистояння, але не зміг реалізувати вихід сам на сам з воротарем.

Кінцівка матчу була дуже напруженою, адже все трималося на волосині. Тим більше, на 79-й хвилині Денис Попов побачив перед собою другу жовту картку. Проте на 83-й хвилині українці знову могли збільшити гольову перевагу, однак Кащук обвідним ударом поцілив у поперечину. На 90-й хвилині українців пробачив Капоне. А на 90+2-й хвилині Скамакка пробив-таки Луніна, але система VAR допомогла українцям, оскільки нападник перед ударом порушив правила на Бондарі.

У підсумку наші хлопці витримали й вийшли до фіналу, що стало справжнім подвигом для хлопців Олександра Петракова.

Додамо, що суперник українців по фіналу Мундіалю-2019 визначиться в другому півфіналі Еквадор – Корея, який стартує сьогодні, 11 червня, о 21:30 за київським часом у Любліні.

2019-06-26 19:41 :47