Новини » Політика 11 червня, 2019, 20:32
Всіх на всіх: Денисова та Москалькова обговорили взаємне звільнення політв’язнів

Уповноважений з прав людини Верховної ради України Людмила Денисова запропонувала своїй колезі в РФ Тетяні Москальковой обговорити одночасне звільнення громадян двох країн, затриманих і засуджених на територіях Росії та України з мотивів, які одна із сторін вважає політичними.

Про це вона заявила в ході зустрічі з Москальковою в Москві у вівторок, пише ТАСС.

У мене є деякі пропозиції і у нашої країни, щоб обговорити можливість не тільки підтримки наших громадян, які перебувають у складних ситуаціях в Росії та на Україні, а обговорити можливість звільнення громадян, які перебувають у пенітенціарних установах, які відбувають покарання і тільки чекають правосуддя», – сказала Денисова.

Денисова наголосила, що вони могли б об’єднати зусилля і «використовувати те, що є добра воля президента України Володимира Зеленського саме на звільнення усіх».

У свою чергу, Москалькова заявила про готовність до діалогу.

«Для нас дуже важливо, що сьогодні змінилася і риторика, і загальні підходи до правозахисної темі», – сказала вона.

Москалькова допустила варіант «розробити меморандум, угода з моніторингу та надання гуманітарної допомоги людям, які опинилися у тому чи іншому положенні на території України або Росії у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності і у зв’язку з іншими чинниками».

Російський омбудсмен вважає, що для звільнення ув’язнених «дуже важливо відійти від політизації теми, що було головною перешкодою, коли правозахисна тема йшла в політичну сферу і діалог далі не продовжувався».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 16:42 :17