Новини » Львів Читать эту новость на русском

Україна не створила ніяких криз для ЄС: Ірина Геращенко у Львові відзначила річницю безвізу

ZIK

В Україні відзначають вже другу річницю безвізового режиму з Євросоюзом. Відтоді кордони десятків країн стали більш відкритими для нас.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне. Львів» на телеканалі ZIK.

На пункті пропуску «Рава-Руська» прикордонниці повертають біометричні паспорти українцям, які їдуть до Польщі. Серед них Георгій. Чоловік показує свій документ і розповідає: замовив його одразу ж після запровадження безвізу.

«По безвізу їжджу часто – щонайменше раз на місяці. Їжджу до Польщі робити покупки», – розповідає мешканець Львівщини Георгій.

Таких охочих дедалі частіше подорожувати до Європи за два минулих роки суттєво побільшало. З біометричним паспортом зробити це значно легше, кажуть прикордонники.

«Перевірка візових етикеток, віз, мети поїздки, зараз зняття біометричних даних. Це прискорює проходження контролю на території Республіки Польщі. Це стовідсотковий плюс. Здебільшого люди вдячні. Тобто вони позитивно налаштовані, немає ніякого негативу», – запевняє заступниця начальника пункту пропуску «Рава-Руська» Оксана Рупінець.

З нагоди річниці безвізу львівська молодь заспівала в центрі міста гімн Євросоюзу. Зі собою принесли прапори європейських країн. Український – також. До них приєдналися ті, хто разом із п’ятим Президентом Петром Порошенком були ініціаторами цієї угоди.

«Хочу подякувати всім українцям, які мають ось такий паспорт і змогли ним скористатися, і повернулися. Бачимо, що Україна не створила ніяких міграційних криз для Європейського союзу, як лякали деякі опоненти і критики цієї важкої історії», – підкреслила віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко.

Загалом, за два роки безвізом скористалися три мільйони українців. Близько мільйона людей перетинали кордон Польщі. Стільки ж прямували до Європи повітряним шляхом. Решта мандрували через Угорщину та Румунію.

Анна Мартищук, «Перші про головне Львів»

Loading...