Новини » Політика 11 червня, 2019, 18:45
Указ Президента про розпуск ВР не порушує принципу правової визначеності, – Веніславський
ZIK
ZIK

Указ Президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради України не порушує принципу правової визначеності, оскільки указ є однозначним, прогнозованим, передбачуваним для всіх учасників суспільних відносин, на поведінку яких його спрямовано.

Про це заявив представник Президента у Конституційному Суді України Федір Веніславський під час завершального виступу в КСУ.

Трансляцію засідання вів телеканал ZIK.

Федір Веніславський нагадав, що указ передбачає розпуск ВРУ і проведення дострокових парламентських виборів.

«Жодних інших невизначених положень у цьому указі немає. Що ж до правової невизначеності, я хочу звернути увагу високого суду, що мова йшла виключно про інтерпретацію конституційних положень, які для учасників судового засідання є в чомусь недостатньо визначеними. На наше переконання, про конституційність указу Президента, про його абсолютну правову визначеність яскраво свідчить той факт, що шановні суб’єкти права на конституційне подання – народні депутати – стали народними депутатами України виключно через застосування абсолютно ідентичного… правового акту, яким є указ Президента України Петра Олексійовича Порошенка від 2014 року», – зазначив він.

Федір Веніславський зауважив, що 2014 року, коли Президент Порошенко видав аналогічний указ, жодних сумнівів щодо його правової визначеності чи відповідності Конституції не виникало.

«Ми переконані, що указ Президента України від 21 травня 2019 року, виданий Президентом на підставі Конституції…, є конституційним. А, я думаю, КСУ, оцінивши всі матеріали справи, має зробити обгрунтований висновок, яка правова позиція є більш виваженою, більш обгрунтованою», – резюмував він.

Нагадаємо, 21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Указом він призначив позачергові вибори до ВРУ на 21 липня 2019 року.

62 нардепів звернулися до КСУ щодо конституційності указу Президента про розпуск Верховної Ради.

11 червня 2019 року у КСУ розпочалося засідання, на якому суд розглядає законність розпуску Президентом України Володимиром Зеленським, Верховної Ради.

Президент України Володимир Зеленський прийшов на засідання, як і обіцяв. Він виголосив промову і покинув залу суду.

 

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 04:04 :39