Новини » Світ 11 червня, 2019, 11:03
У Румунії стверджують, що заяву глави МЗС щодо Молдови неправильно потрактували
Міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Представники Міністерства закордонних справ Румунії стверджують, що врахували заяви міністра Теодора Мелешкану про новий уряд в Кишиневі, але про те, що Бухарест не визнає його, не йшлося.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на TV8.

Мелешкану напередодні заявив, що не бачить проблеми в проведенні дострокових виборів в Молдові 6 вересня. Рішення щодо проведення дострокових парламентських виборів ухвалив Конституційний суд Молдови за поданням Павела Філіпа, в.о. прем’єра за версією Демократичної партії (не визнає зміну влади в Молдові).

У МЗС Румунії кажуть, що офіційна позиція Бухареста, висловлена ​​президентом і урядом Румунії, також була повідомлена міністром Мелешкану.

«З дипломатичної точки зору, немає інституту визнання уряду. Єдиним способом є визнання держави у міжнародному праві. Кожна держава має право вибирати свій уряд. Ми стурбовані тим, що сьогодні в Кишиневі є вибухонебезпечна ситуація. Ми повинні знайти шляхи подолання цієї ситуації», – йдеться в комюніке Міністерства закордонних справ Румунії.

Мелешкану пізніше сказав, що позиція щодо виборів – його особиста, а не позиція Міністерства закордонних справ Румунії.

«Румунія, як держава-член, що головує в Раді ЄС, і твердо підтримує європейський шлях Республіки Молдова, закликала всі політичні сили поважати демократичний процес і волю громадян, висловлену голосуванням на виборах у лютому 2019 року. Ми вважаємо, що громадянам Республіки Молдова потрібне політично узгоджене рішення, яке забезпечить процвітання, продовження реформ і консолідацію проєвропейського шляху. Стабільність Республіки Молдова є необхідною умовою продовження її європейського шляху. Румунія залишається з твердою рішучістю підтримувати європейський шлях Республіки Молдова», – заявив міністр закордонних справ на прес-конференції в понеділок.

Довідка IA ZIK.

Проросійська Соцпартія та проєвропейський блок ACUM створили коаліцію та обрали нового премєр-міністра. Відмову уряду Філіпа та Демпартії визнавати зміну влади вони вважають узурпацією влади.

Конституційний суд Молдови, підконтрольний Демократичній партії, визнав усі рішення нового скликання парламенту нелегітимними, а також ухвалив рішення про розпуск парламенту і проведення нових виборів 6 вересня.

Європейський Союз на рівні Єврокомісії та високого представника з питань зовнішньої політики офіційно повідомив, що вважає легітимним обрання нового уряду.

Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд підтримав позицію нової влади Молдови щодо незаконності розпуску парламенту.

Нову коаліцію у Молдові визнала також Росія.

Читайте більше новин на тему: Молдова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 11:34 :27