Новини » Економіка 685

«Трильйони»: названо суму, яку Україна має сплатити для розрахунку з боргами

ZIK

Аби розрахуватись за зовнішніми запозиченнями, протягом наступних п'яти років Україна повинна виплатити понад 2 трильйони гривень.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політик, заслужений економіст України, голова бюджетного комітету ВР 4-го скликання Людмила Супрун.

Пані Супрун зауважила, що 15 травня було здійснено виплату більше мільярда доларів за зовнішніми запозиченнями, але надалі Україну очікують ще більші цифри.

«За наступні 5 років ми повинні виплатити понад 2 трильйони гривень. Це величезна сума. Це гроші, які не підуть ні на дороги, пенсії, садочки, ні на що. Ми повинні взяти те, що зароблено і віддати закордонним інвесторам. Навіть якщо їх заморозити, то потім їх знову треба віддавати», – наголосила експерт.

За її словами, якщо подивитись на досвід інших країні і на те, яка є практика, це питання можна вирішити, змінивши фінансового кредитора на промислового інвестора. Вона додала, що якщо хтось думає, що цим ніхто не захоче займатися, то це помилкова думка.

«Ті гроші, які сьогодні ми повинні віддати, промисловий інвестор викуповує і 25% від загального обсягу коштів, які він повинен заплатити, вносить як інвестицію, і додає 75% живими грошима. Я працювала в агентстві з інвестицій, інновацій, і в нас був створений величезний реєстр тих, хто хоче вкладати кошти в Україну. Ми знаємо сфери, які їх цікавлять. Це є перспектива розвитку України, і ми можемо зробити це зараз», – переконана Супрун.

Окрім цього, пані Супрун вважає, що для того, щоб збільшити обсяг коштів, які надходять до Пенсійного фонду, потрібно змінити механізм їх нарахування. А саме, на її думку, кожен повинен знати, що соціальний внесок, який сплачується з заробітної плати, це особисті заощадження на майбутнє.

«Це легалізує доходи громадян і, за підрахунками спеціалістів, на 15-17% збільшить доходи фонду», – прокоментувала гостя програми.

Як повідомлялось раніше, олігарх Ігор Коломойський заявив, що Володимир Зеленський повинен наслідувати приклад Греції і відхилити програму Міжнародного валютного фонду або піти в дефолт за зовнішнім боргом.

Водночас низка експертів виступила проти такої ідеї, наголошуючи, що в України та Греції – зовсім різні позиції, а «дефолт – це свідома відмова від репутації».

Loading...
Loading...
Loading...