Новини » Економіка 11 червня, 2019, 1:46
Тотальна цифровізація: Кубів анонсує «смартфонний» перепис населення

Перепис населення України планують провести за допомогою смартфонів в 2020 році, а тестування технології почнуть вже в 2019.

Про це повідомив перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі україни Степан Кубів в блозі на LIGA.net. передає Дзеркало тижня.

«Якщо ми живемо в еру смартфонів, тотальної цифровізації, хмарних технологій, big data і блокчейна, потрібно користуватися інноваційними можливостями. Тому і сам перепис формує звітні дані в знеособленому вигляді, а показники фіксуються «зі слів» громадян – без документального підтвердження. Взагалі, частина інформації вже міститься в ряді реєстрів – від актів цивільного стану до реєстру виборців. Їх можна було б синхронізувати і не ходити «по домівках», – пояснив Кубів.

Кубів переконаний, що якщо зібрати всі наявні електронні реєстри в один, це буде повна база персональних даних усіх громадян України.

У якості альтернативи паперовій анкеті МЕРТ пропонує громадянам заповнити відповідні дані в електронному кабінеті домогосподарства, наприклад, через смартфон. Зазначається, що інформація буде захищена спеціальним шифруванням, щоб знеособити персональні дані при передачі на центральний сервер.

«Ці дані захищені і будуть потрапляти на центральний сервер Держкомстату. В сумі вони дадуть нам розуміння соціології і демографії регіону, фактичну кількість жителів та іншу інформацію без її персоналізації», – пояснив Кубів.

«Після аналізу ефективності такого способу можна буде провести не тільки Всеукраїнський перепис населення в 2020 році, але і перейти до наступного етапу – цифровізації інших подібних заходів – від електронних опитувань з важливих питань до виборів президента чи Верховної Ради через смартфон», – додав він.

Раніше у президента Володимира Зеленського повідомили про намір провести перепис населення в рамках «аудиту держави».

За стандартами ООН, переписи повинні проводитися раз на 10 років, в Україні перший і поки єдиний перепис населення проведено ще в 2001 році.

18 липня 2018 року Кабінет міністрів України доручив Державному комітету статистики в грудні 2019 року провести в Оболонському районі Києва і Бородянському районі Київської області пробний перепис населення з використанням інноваційних технологій збору інформації у населення.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 11:50 :58