Новини » Політика

Тетерук звинуватив представника Зеленського в розмиванні повноважень

Федір Веніславський як представник Президента в Конституційному Суді розмиває свої повноваження, називаючи себе «ми», замість конкретно вказувати Володимира Зеленського.

Про це під час засідання Конституційного Суду, яке транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат України Андрій Тетерук.

Він нагадав, що Федір Веніславський делегований у КС Президентом.

«Є така особливість, що головний законодавчий орган України приймає колективні рішення, але натомість Президент несе одноосібну відповідальність за все, що він робить, перебуваючи на посту. Я б дуже хотів, щоб пан Веніславський не розмивав свої повноваження як представника Президента України у Конституційному Суді, називаючи себе «ми», тобто якоюсь стороною, не формалізованою персонально», – зазначив пан Тетерук.

Тому він порадив, щоб опонент вживав виключно «Президент», що той вважає те або інше.

«Річ у тім, що ми розглядаємо саме діяльність Президента, яка полягає в тому, що він підписав указ», – констатував народний обранець.

Також пан Тетерук поцікавився у представника Президента України в Конституційному Суді, якою нормою Конституції Зеленський керувався для визначення рейтингу Ради як ключової особливості у прийнятті рішення про припинення повноважень парламенту.

У відповідь той сказав, що це була політична заява, яка не тягне за собою юридичні наслідки, і жодна норма Конституції з приводу рівня довіри не була й не може бути застосована.

Нагадаємо, 21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Указом він призначив позачергові вибори до ВРУ на 21 липня 2019 року.

24 травня в Україні почалася виборча кампанія позачергових виборів до Верховної Ради.

Після цього депутати від «Народного фронту» надали Конституційному Суду докази того, що коаліція «Європейська Україна» юридично й фактично існувала у ВР VIII скликання.

Як повідомлялось, сьогодні, 11 червня, Конституційний Суд розглядає законність указу Президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.

 Loading...