Новини » Світ 11 червня, 2019, 7:32
США офіційно вимагають екстрадиції засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа
Джуліан Ассанж. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Джуліан Ассанж. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Міністерство юстиції США відправило Великобританії офіційний запит про екстрадицію засновника інформаційного ресурсу WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

Про це повідомляє американське видання The Washington Post, передає Джеркало тижня.

Видання зазначає, що запит був надісланий Мін’юстом ще 6 червня, це означає, що ніяких нових обвинувачень, окрім вже наявних, США висувати проти Ассанжа не планує – після подачі запиту звинувачення затриманого у не перелічених у запиті злочинах стає неможливим, окрім того випадку, якщо протизаконні дії були вчинені після видачі.

Американська влада звинувачує Ассанжа в порушенні «Закону про шпигунство», що передбачає відповідальність за передачу інформації оборонного значення, яка здатна завдати шкоди США. В цілому, проти засновника WikiLeaks висунули звинувачення за 17 пунктами.

Засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа заарештовали 11 квітня в Лондоні за запитом США. Влада Еквадору позбавила Ассанжа притулку в посольстві в Лондоні, де він жив протягом майже семи років.

Рішенням суду Великої Британії від 1 травня Ассанжа відправили до в’язниці на 50 тижнів через неявку до суду у 2012 році. Сам засуджений спокійно сприйняв вирок, однак у Wikileaks його назвали «прагненням помсти».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 18:52 :29