Новини » Економіка 11 червня, 2019, 10:11
Рожкова назвала скасування націоналізації Приватбанку червоною лінією для МВФ

Скасування націоналізації Приватбанку в судовому порядку дуже негативно вплине на співпрацю України з Міжнародним валютним фондом.

Про це перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова сказала в інтерв’ю Голосу Америки, передає Новое время.

Вона підкреслила, що судове рішення про незаконність націоналізації ПриватБанку і ряд інших були прийняті всупереч існуючим законам. Це викликає стурбованість не тільки у Нацбанку, а й у місії МВФ,

«Для місії це питання не просто Приватбанку як такого, а питання нашої політики в фінансовому секторі й незалежності центрального банку. Перший транш в рамках програми 2015 року Україна отримала якраз за те, що Верховна Рада підсилила незалежність центрального банку. Тож виникає дуже багато питань щодо цих рішень судів, які по суті підривають і нівелюють все, що було зроблено в межах співробітництва з МВФ», – сказала вона.

Рожкова додала, що скасування націоналізації Приватбанку матиме швидкий негативний ефект на фінансовий сектор.

«По суті, це червона лінія для Міжнародного валютного фонду, тому що це перекреслює всі зобов’язання, які ми брали на себе як країна. І перекреслює дуже багато того, що вже зроблено. Тому це одне з ключових питань», – заявила перший заступник голови НБУ.

Вона не виключає, що через скасування націоналізації Приватбанку МВФ може знову і знову відкладати рішення про продовження співпраці з Україною.

Читайте більше новин на тему: Приватбанк

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 11:34 :22