Процес скасування недоторканності у ВР заблокований, – нардеп Тетерук назвав причину

Процес скасування депутатської недоторканності в парламенті заблокований розглядом інших законопроектів.

Про це в ефірі програми «Не Дебати« на телеканалі ZIK заявив представник партії «Українська стратегія» Володимира Гройсмана, чинний нардеп від «Народного фронту» Андрій Тетерук.

Нардеп зазначив, що Верховна Рада восьмого скликання зробила багато кроків для руху країни до ЄС та НАТО, зокрема, і щодо скасування депутатської недоторканності. Він нагадав, що парламентарі проголосували за відповідний законопроект у першому читанні, і, згідно із регламентом, Рада має зробити наступний крок – розглянути проект закону у другому читанні – на наступній сесії.

«Цей процес зараз заблокований розглядом інших законопроектів, хоча залишилося проголосувати лише у другому читанні… Інша особливість, яка має насторожити, така: якщо станеться так, що зараз дострокові вибори все ж таки відбудуться раніше і ми не встигнемо прийняти цей законопроект про зняття депутатської недоторканності, то, безумовно, процес має розпочатися вже з початку, на жаль, в умовах Верховної Ради дев’ятого скликання», – зазначив нардеп Тетерук.

Парламентар додав, що багато залежить від того, яке рішення прийме Конституційний суд, який, нагадаємо, розглядає подання щодо законності указу Президента Зеленського про розпуск ВРУ.

Нагадаємо, у вересні 2018 року Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому проект постанови щодо подальшої роботи над ініціативою п’ятого Президента України Петра Порошенка щодо змін до Конституції щодо скасування депутатської недоторканності.

Додамо, 7 червня у ДБР заявили, що мають провадження стосовно 23 нардепів та очікують зняття депутатської недоторканності.

 Loading...