Новини » Політика 11 червня, 2019, 19:05
Представника Зеленського впіймали на помилці з кількістю коаліціянтів у Раді
ZIK
ZIK

Спочатку представник Президента в Конституційному Суді Федір Веніславський погодився, що 302 нардепи утворили коаліцію у Раді, а потім сказав про 288. Тобто є неузгодженість із кількістю народних депутатів, які утворювали коаліцію.

Про це під час засідання Конституційного Суду, яке транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат України Олег Купрієнко.

Пан Купрієнко запитав у представника Президента, чи визнає він той факт, що 27 листопада 2014 року була сформована коаліція у складі 302 народних депутатів? Пан Веніславський погодився з цим.

Водночас народний депутат зауважив, що якщо подивитися на результати виборів і порахувати чисельність депутатських фракцій, які ввійшли до коаліції, то їх в сумі буде 288. Він поцікавився, хто ці депутати?

«Ми вважаємо, що коаліція була сформована з п’яти фракцій, кількісний склад яких ви щойно називали. Якщо їх 288, то значить так і було», – відповів Веніславський.

Натомість пан Купрієнко зауважив, що опонент спочатку погоджувався з цифрою 302, а потім 288. Тобто є якась неузгодженість із кількістю народних депутатів, які утворювали коаліцію. На що представник Президента в Конституційному Суді сказав, що вони дотримуються позиції, що 288 народних депутатів, які входили до депутатських фракцій, й утворили коаліцію.

«Ми визнаємо учасниками коаліції депутатів, які входили до складу фракцій. Ви визнали в своїй коаліційній угоді, що членами коаліції є виключно фракції. Окремих народних депутатів у коаліції депутатських фракцій ми і ви не визнаємо як підписантів коаліції», – пояснив представник Президента в Конституційному Суді.

Окрім цього, суддя Конституційного Суду наголосив, що команда Зеленського має визначитись із кількістю народних депутатів, які утворювали коаліцію. Тому що в документі, який надав Президент, вказана інша цифра.

«У документі зазначено, що на першому засіданні парламенту новообраним головою Верховної Ради було оголошено, що була створена коаліція у складі 302 народних депутатів. Тут Президент нічого не говорить про 288», – наголосив суддя.

Нагадаємо, 21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Указом він призначив позачергові вибори до ВРУ на 21 липня 2019 року.

24 травня в Україні почалася виборча кампанія позачергових виборів до Верховної Ради.

Після цього депутати від «Народного фронту» надали Конституційному Суду докази того, що коаліція «Європейська Україна» юридично і фактично існувала у ВР VIII скликання.

Як повідомлялось, сьогодні, 11 червня, Конституційний Суд розглядає законність указу Президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 07:45 :53