live

Політв’язень Балух скаржиться на біль у голові і грудях, – адвокатка

Володимир Балух. Фото: krymr.com

Засуджений російським судом в окупованому Криму український активіст Володимир Балух, якого після кількох місяців перебування у штрафному ізоляторі колонії Тверській області Росії перевели в тюремну лікарню Торжка, повідомив про біль у голові та грудях.

Про це розповіла його адвокатка Ольга Дінзе, яка відвідала Балуха 10 червня, – повідомляє Тиждень.

«Вчора вдалося його відвідати в навчально-профілактичному закладі. Почуває він себе трохи краще, спали набряки. Але особливого лікування, як і діагнозу, досі йому не поставили. Йому дають серцеві ліки і заспокійливе. Більше жодних ліків не дають. Він скаржиться виключно на головний біль і зліва у грудях», – розповіла Дінзе.

За її словами, Балух не вживає їжу з російської колонії.

«Йому прийшла нарешті посилка, яку відправили ще до його поміщення в ШІЗО. Частина продуктів прострочена, але йому достатньо. Їжа поки є. Він принципово не харчується в колонії», – повідомила адвокатка Дінзе.

Як повідомлялося, політв’язня Володимира Балуха після кількох місяців перебування у штрафному ізоляторі колонії Тверської області Росії перевели в тюремну лікарню Торжка.

Своєю чергою, Міністерство закордонних справ України повідомило, що Російська Федерація продовжує блокувати спроби українського консула відвідати в ШІЗО російської колонії українського активіста, кримчанина Володимира Балуха.

Нагадаємо, 16 січня 2018 року в окупованому Криму Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв’язку з цим вирок змінили до трьох років та п’яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

19 березня 2018 року Балух оголосив безстрокове голодування. Натомість 9 жовтня 2018 року стало відомо, що політв’язень вирішив призупинити голодування на час етапування до колонії, а після прибуття на місце відбування покарання знову відмовиться від їжі.

18 жовтня 2018 року заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух вже знаходиться в Керченській колонії.

5 липня 2018 року Балуху оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів.Loading...
Loading...
Loading...