Новини » Політика 11 червня, 2019, 19:35
Переписали дослівно: Купрієнко в КСУ вказав на різницю між указами про розпуск ВР у 2014 та 2019 роках
ZIK
ZIK

Верховна Рада України виконує свою роботу – ухвалює закони. А коаліція у ВРУ поточного скликання припинила свою діяльність 17 травня цього року, про що оголосив голова ВРУ Андрій Парубій.

На цьому під час свого завершального виступу у КСУ наголосив народний депутат України (фракція Радикальної партії) Олег Купрієнко.

Трансляцію засідання вів телеканал ZIK.

Нардеп Купрієнко нагадав, що в інавгураційній промові Президент Зеленський заявив про розпуск ВРУ, бо «люди цього вимагають», та заявив, що йдеться про політтехнології, оскільки на піку популярності очільник держави хоче створити у Раді свою «кишенькову» більшість.

«От і вся доцільність. Що, парламент не працював? Законів не приймав? На роботу не ходили? Так, не всі ходили, коли виносили закон про мову, де було 4 тисячі поправок, і не було жодного сенсу сидіти народним депутатам, які до цих поправок жодного стосунку не мали… Але ми виконуємо свою роботу – приймаємо закони», – заявив нардеп Купрієнко.

Парламентар не погодився із позицією представника Президента у КСУ Федора Веніславського, який провів аналогії між указом про розпуск ВРУ Зеленського та указом Президента Порошенка про розпуск парламенту у 2014 році.

«Вони (парламентарі ВР минулого скликання, – ред.) процедуру виконали: був вихід із коаліції, було оголошення про припинення діяльності, витримали 30 днів, ніхто нічого не створив – і тоді, дійсно, Петро Порошенко видав указ, який ви, шановні, переписали слово в слово і думали, що така сама ситуація. Ні, не та ж», – заявив Олег Купрієнко та нагадав, що коаліція у ВРУ поточного скликання припинила свою діяльність 17 травня цього року, про що оголосив голова ВРУ Андрій Парубій.

Нардеп Купрієнко акцентував, що указ Президента є важливим публічним актом, що впливає на суспільні відносини всіх інституцій суспільства та зачіпає права всіх. Він звернувся до суддів КСУ із закликом відновити довіру до судової системи: «Суспільство має побачити законне рішення Конституційного Суду. Я не кажу яке і не тисну на суд, але я переконаний, що текст вашого рішення за нашим поданням буде настільки правовим…, що це ввійде у підручники не тільки права, а й історії».

Нагадаємо, 21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Указом він призначив позачергові вибори до ВРУ на 21 липня 2019 року.

62 нардепів звернулися до КСУ щодо конституційності указу Президента про розпуск Верховної Ради.

11 червня 2019 року у КСУ розпочалося засідання, на якому суд розглядає законність розпуску Президентом України Володимиром Зеленським, Верховної Ради.

Президент України Володимир Зеленський прийшов на засідання, як і обіцяв. Він виголосив промову і покинув залу суду.

Додамо, 11 червня КСУ завершив відкриту частину засідання, на якому розглядається питання конституційності указу Президента України Володимира Зеленського про розпуск ВРУ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 03:49 :27