Новини » Події Читать эту новость на русском

Отруєння річки Рось: попри застереження, люди продовжують пити небезпечну воду

ZIK

У ДСНС заявляють, що в річці Рось, на Вінниччині, не виявили суттєвого забруднення після аварії за участі вантажівки з пестицидами. Однак, зазначають: це лише попередні результати, тож не рекомендують виловлювати рибу чи купатись. Втім, частина місцевих ігнорують такі застереження.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» в ефірі телеканалу ZIK.

Село Збаржівка, що на Вінниччині, протягом останніх двох днів не зникає з усіх випусків новин. Через аварію сотні літрів отрути потрапили до місцевої річки Рось. Події не на жарт налякали місцевих.

«Почула, що там гул сильний, щось гахнуло посеред ночі. Потім щось стихло, два постріли було. Я вискочила – бачу якась машина проїхала», – пригадує місцева мешканка Клавдія.

Галасу наробила вантажівка з токсичними речовинами. Машина спершу перекинулась, потім загорілась. У воду потрапило майже 300 літрів отрути. Через ймовірне зараження річки Рось місто Біла Церква залишилося без водопостачання.

«Всі лікарні, інтернати, інші заклади, які не можуть бути зачинені, забезпечені питною водою. В місті організовано близько 10 пунктів із доставки безкоштовної води. Тільки коли ми будемо на 100% впевнені у безпечності подачі води на місто, відновимо водопостачання», – розповів міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий.

Натомість мешканці Збаржівки не панікують. Люди кажуть: як і раніше набирають воду зі своїх криниць.

«Я брав воду в криниці, пив – нормально. Люди біля ставка також з криниці пили, нормально всі себе почувають. Вчора це сталось, я корів напував у річці – байдуже, корови нормальні», – каже Збаржівський сільський голова Василь Манілець.

Та й на узбережжі річки Рось, куди потрапило 300 літрів отруйних хімікатів, людей відпочиває вдосталь. Дехто загоряє на сонечку, ще хтось, попри рекомендації не купатися, наполегливо лізе до води, ігноруючи застереження охоронців пляжу, які рекомендують цього не робити.

«Встановили таблички, які означають, що купання заборонене. В основному, люди слухняні, пояснюємо – вони виходять з води», – каже рятувальник Іван.

У Держспоживслужбі заспокоюють: за попередніми висновками, до Росі потрапило лише близько 10 літрів хімікатів, бо спершу вони опинились у річці Фоса. Отже концентрація хімікатів невисока.

«Перевищення гранично допустимої концентрації речовини у воді, яка забирається в Росі, не виявлено», – повідомив заступник директора Департаменту заходів цивільного захисту ДСНС Олександр Лещенко.

Окрім того, за його словами, проби передали у спецлабораторію МОЗ для більш детального аналізу.

Проти винуватців аварії відкрили одразу кілька кримінальних проваджень – за порушення правил охорони води та ще дві – за фактом крадіжки хімікатів. Адже підозрюють, що отруту вкрали з фермерських господарств Вінниччини.

Нагадаємо, в неділю в селі Збаржівка автомобіль з інсектицидами перекинувся в притоку річки Рось, внаслідок чого може бути забруднено річку. Внаслідок цього у Білій Церкві Київської області ухвалили рішення про відключення водопостачання.

Згодом Прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що загроз внаслідок потрапляння хімікатів у річку Рось немає, ситуація під контролем.

Анастасія Усенко, «Перші про головне»

 

Loading...