Новини » Політика 11 червня, 2019, 16:21
Нардеп Купрієнко запевнив на засіданні КС, що коаліція діє
ZIK
ZIK

Конституція вимагає наявності коаліції у Верховній Раді, але якщо вона існує – вона діє. Зокрема, пропонує законопроекти та голосує за них, можливо, і не в повному складі.

Про це під час засідання КСУ щодо конституційності указу Президента про розпуск парламенту, яке транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат України Олег Купрієнко.

Під час сьогоднішнього засідання щодо відповідності Конституції указу «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради 8-го скликання та призначення позачергових виборів» представник Президента в Конституційному суді Федір Веніславський ставив питання народному депутату України Олегу Купрієнку. Зокрема, його цікавило твердження про те, що «коаліція існувала, але не діяла».

Натомість, Купрієнко наголошував на тому, що коаліція – це як щитовидна залоза, яка може не функціонувати, але бути в наявності.

«Коаліцію створює більшість народних депутатів, а не більшість фракцій. І народ обрав тих, хто отримав найбільший відсоток за партійними списками, а також мажоритарники, які пішли само висуванцями... Або ж варіант, коли одного зі списку переманили і створили коаліцію», – сказав Купрієнко.

Саме тому, за його словами, в українському парламенті було створено коаліцію більшості народних депутатів. Ба більше, навіть, рішення КСУ теж вказало на те, що є окремі нардепи, які приходять на засідання, а також підтвердив, що коаліційна угода була підписана.

«Я був свідком того, як підписували коаліційну угоду. Так, цей документ не є нормативним, він навіть Конституцією непередбачений, бо є внутрішнім документом та протоколом про наміри та стратегію роботи. Тому називайте це, як завгодно, але депутати приходили на засідання», – наголосив він.

Тому, на його думку, якщо б коаліція депутатських не голосувала за законопроекти запропоновані у Верховній Раді, то вона якраз не діяла б.

«Все ж таки кнопки у ВР хтось натискає, закони ухвалюються і не найгірші закони, а регулярно ще й у великій кількості, тому коаліція діє. Ба більше, якщо подивитися на статистику, то ефективність роботи парламенту в розрізі кількості ухвалених законопроектів є стабільною і не змінилася з 2014 року, що теж свідчить про її дію», – додав він.

Нагадаємо, сьогодні о 10 годині ранку Велика палата КС розпочала розгляд справи щодо відповідності Конституції указу «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради 8-го скликання та призначення позачергових виборів».

Також у залу засідань приїхав президент України Володимир Зеленський. Він сказав про те, що переконаний у тому, що вердикт Конституційного суду України відповідатиме закону. Після цього Глава держави покинув залу засідання, аби, за його словами,  уникнути закидів про тиск на судовий орган.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 11:36 :40