Новини » Політика 11 червня, 2019, 14:45
КСУ зобов’язаний винести рішення до 5 липня, – Купрієнко
ZIK
ZIK

Конституційний суд розглядає справу про розпуск парламенту як невідкладну. Рішення мають винести до 5 липня, тоді як бюлетені друкуватимуться не пізніше 8-го. Тож, якщо указ президента визнають неконституційним, платники податків не понесуть жодних витрат.

Про це у кулуарах КСУ, звідки вів трансляцію телеканал ZIK, заявив народний депутат Олег Купрієнко.

Він наголосив: не вся Верховна Рада погана, там є народні депутати, які борються за те, щоб Україна була справді країною, «а не сировинним придатком» та «джерелом дешевої робочої сили».

«Не можна на державному рівні використовувати політтехнологічні маніпуляції та ламати через коліно право лише задля досягнення політичних цілей», – заявив Купрієнко.

Він підкреслив: якщо буде обрана нова Верховна Рада, а суд визнає підставу для розпуску парламенту неконституційною, уже неправильно буде визнавати вибори нелегітимними. Адже тоді народ висловить свою волю, обравши депутатів.

«Однак зверніть увагу, що КС розглядає справу до 5 липня. Тобто судове рішення буде не пізніше цієї дати», – зауважив нардеп.

Якщо суд таки ухвалить рішення, що указ президента був неконституційним, на думку Купрієнка, нічого страшного не трапиться.

«Які затрати понесла країна в грошах платників податків? Наразі ніякі. Ніхто нікому нічого не заплатив – ЦВК виконує свою роботу та отримає заробітну плату, навіть якщо б не було виборів», – вважає нардеп.

Лише партіям доведеться провести повторні з’їзди. Однак витрати політсил не співмірні з нехтуванням Конституції на догоду «політичним амбіціям».

«Це ніщо проти того, що в Україні може статись не верховенство права, а верховенство результатів соціологічних опитувань. Соцопитування, особливо зараз, це інструмент впливу на свідомість громадян», – переконаний Купрієнко.

До того ж, за його словами, крайній термін відкликання кандидатів зі списків – 8 липня. Тільки тоді можна говорити про друк бюлетенів. Натомість суд винесе рішення до 5 липня, тож жодних фінансових збитків тут держава не понесе.

Окрім того, на його думку, коли до початку процесу суд спитав про клопотання сторін, Володимир Зеленський просто виступив із політичною заявою, а потім втік.

«Чому президент втік із засідання Конституційного суду? Тому що знав: йому задаватимуть питання, в нього спитають, коли і як дізнався, що нема коаліції, відрахував місяць на те, що вона не сформувалась по-новому. На ці питання потрібно було відповідати», – підкреслив Олег Купрієнко.

Як повідомлялось, сьогодні Конституційний суд розглядає законність указу президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.

На слуханнях народний депутат України Олег Купрієнко заявляв, що парламентську коаліцію сформували 302 народні депутати. Після виходу «Радикальної партії Олега Ляшка», «Батьківщини» та «Самопомочі» там  залишилась парламентська більшість.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 11:48 :02