Новини » Політика 11 червня, 2019, 16:58
КСУ дорікнув представнику Зеленського за необережні висловлювання
ZIK
ZIK

Представник Володимира Зеленського у КСУ Федір Веніславський заявив, що рішення щодо конституційності розпуску парламенту ухвалять 29 червня. Однак, незрозуміло, звідки у нього взагалі така інформація.

Про це під час засідання Конституційного суду, яке транслював телеканал ZIK, заявив суддя Ігор Сліденко.

Він наголосив: представник Зеленського у Конституційному суді Федір Веніславський ще з понеділка заявляв, ніби відсутність коаліції – «загальновідомий факт», який не потрібно доводити.

«Загальновідомий факт – наприклад, те, що відбулась Чорнобильська катастрофа. Його не потрібно доводити ані в суді, ані будь-де інде. Однак, відповідно до норм Конституції, про наявність чи відсутність коаліції може сказати лише, швидше за все, Конституційний суд шляхом тлумачення низки норм», – наголосив Сліденко.

Адже у самій Конституції немає відповідей на багато запитань. Зокрема, щодо того, коли з’являється та зникає коаліція, існують певні «правові лакуни».

«Що ви все ж, з огляду на це, мали на увазі під вживанням терміну «загально відомий факт»? Тобто, його Конституційному суду не потрібно доводити?», – дивувався Сліденко.

У свою чергу Веніславський наголосив: тут КС має зважити на мету конституційно-правового регулювання. Тобто – з’ясувати, чому законодавець передбачив право президента достроково припинити повноваження парламенту, якщо не сформовано коаліції депутатських фракцій.

«Мета цього полягає в констатуванні президентом відсутності коаліції. Яким чином він це робить, ми навели в юридичному обґрунтуванні – фракція Ляшка вийшла зі складу коаліції, її кількісний склад став меншим, ніж передбачено конституцією України», – намагався пояснити Веніславський.

Тож, на думку представника президента, для того, щоб суд ухвалив рішення, він має довести, що цей факт є загальновідомим.

Окрім того, суддя Сліденко зауважив: буквально кілька годин тому представник Президента заявив, що КС винесе рішення до 29 червня, однак очікують, що вирок ухвалять швидше.

«В мене запитання – звідки ви знаєте, коли Конституційний суд ухвалить рішення?», – дивувався суддя.

На це Веніславський запевнив, що апелював лише до положень закону, які передбачають що питання за скороченою процедурою розглядають у місячний термін.

«Шановний пане представнику, потрібно бути обережнішим у своїх висловлюваннях», – дорікнула Веніславському голова КС Наталя Шаптала.

Як повідомлялось, сьогодні, 11 червня,  Конституційний суд розглядає законність указу президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 12:33 :24