Новини » Події

Кримський «суд» відправив під арешт ще двох затриманих ФСБ кримських татар

Підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя відправив під арешт у СІЗО до 5 серпня ще двох з восьми затриманих 10 червня кримських татар – Руслана Нагаєва і Руслана Месутова.

Про це повідомляють Крим.Реалії.

«Ми свої доводи озвучили: двоє неповнолітніх дітей, онкохвора матір, але нікого (суд – КР) це не цікавить. Рішення стандартне і передбачуване: арешт у СІЗО», – пояснив адвокат Месутова Сейяр Панич.

Захисник Нагаєва Іслям Веліляєв розповів, що посилався в суді на 4 статтю Женевської конвенції. Однак суд також не почув його доводи. Адвокати мають намір оскаржити рішення суду в апеляційній інстанції.

Месутова ФСБ звинувачує в «організації діяльності терористичної організації» (ч. 1 ст. 205.5 КК Росії), Нагаєва – в «участі в діяльності терористичної організації» (ч. 2 ст. 205.5 КК Росії). Засідання проходили у відкритому режимі, в зал допустили кілька родичів обвинувачених. Близько 100 осіб зібралося під будівлею суду, щоб підтримати чоловіків.

Судові засідання стосовно ще двох осіб, затриманих 10 червня – Ленура Халілова та Ельдара Кантимирова – заплановані сьогодні на 15:00 і 16:00 відповідно.

Напередодні підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя обрав кримському татарину Різі Омерову запобіжний захід у вигляді тримання в СІЗО строком на 1 місяць і 26 днів, до 5 серпня. Пізніше суд відправив під арешт у СІЗО до 5 серпня ще трьох затриманих 10 червня кримських татар: Енвера Омерова, Ескендера Сулейманова та Айдера Джеппарова.​

Як повідомлялося, після ранкових обшуків 10 червня в будинках кримських татар в Алуштинському, Білогірському та Сімферопольському районах затримали 8 чоловіків.

Читайте більше новин на тему: окупований КримLoading...