Новини » Політика 292 Читать эту новость на русском

Кожна партія, що набере 2% голосів на виборах, одержить державне фінансування, — аналітик КВУ

ZIK

У партій з’явився додатковий стимул брати участь у парламентських виборах. Ті з них, які подолають бар’єр у два відсотки, отримають державне фінансування на рік. Загалом це пів мільярда гривень, які поділять на всіх.

Про це в програмі «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив аналітик комітету виборців України Денис Рибачок.

«Є чотири фаворити виборів — «Слуга народу», «Опозиційна платформа — за життя», «Європейська солідарність», «Батьківщина». Соціологи вважають, що вони подолають п’ятивідсотковий бар’єр», — говорить Денис Рибачок.

Аналітик комітету виборців України звертає увагу на ті партії, яким зовсім не багато потрібно для того, що подолати межу у п’ять відсотків

«Кілька політсил є на межі, зокрема, «Голос», «Сила і честь», «Громадянська позиція» тощо. Однак політичним партіям вигідно йти на вибори», — коментує Денис Рибачок.

Аналітик комітету виборців України пояснює, чому тепер партії зацікавлені ще більше брати участь в парламентських перегонах.

«Навіть, якщо вони наберуть лише два відсотки, наступні п’ять років отримуватимуть державне фінансування. Вперше в історії України запрацює така практика. Вона прописана в законі про політичні партії. Тому існує прекрасний фінансовий стимул іти на вибори. Нас може чекати рекордна кількість охочих», — зазначає Денис Рибачок.

Ті, хто подолають двовідсотковий бар’єр, мають право на державне фінансування протягом року, наголошує  аналітик комітету виборців України.

«А це, до слова, у рік пів мільярда гривень, які діляться між всіма партіями », — додає Денис Рибачок.

Нагадаємо, директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна розповіла, які партії мають шанс подолати прохідний бар’єр.

Читайте більше новин на тему: парламентські вибори

Loading...
Loading...
Loading...