Новини » Політика 11 червня, 2019, 15:41
Команда Зеленського не може визначити час формування коаліції
ZIK
ZIK

Представник Президента у Конституційному суді України Федір Веніславський переконаний: коаліція припинила існувати, коли з неї вийшли «радикали» – 29 березня 2016 року. Однак, на його ж думку, «через бездіяльність Ради», ніхто не зможе чітко назвати момент формування коаліції.

Про це сам представник Президента заявив під час розгляду подання про неконституційність указу Володимира Зеленського щодо розпуску ВРУ у Конституційному суді. Трансляцію вів телеканал ZIK.

Спілкуючись з представником Президента України, суддя Конституційного суду Микола Мельник запитав, з якого моменту, на його думку, парламентська коаліція вважається сформованою.

«Юридичного регулювання початку роботи коаліції, регламенту коаліції, моменту припинення діяльності не існує через бездіяльність Верховної Ради України. Вона не змогла ухвалити відповідне регулювання», – підкреслив Федір Веніславський.

«Тобто, зараз ми не можемо чи ви не можете визначити, з якого моменту коаліція вважається сформованою?», – запитав суддя Микола Мельник.

У відповідь представника Президента наголосив, що з точки зору правового регулювання, ніхто не може цього визначити, позаяк чітке регулювання відсутнє.

«Зрозуміло. Тоді з якого моменту діяльність коаліції вважається припиненою? Цей момент уже можна визначити?», – запитав Микола Мельник.

Реагуючи на ствердну відповідь Федора Веніславського, суддя Конституційного суду наголосив, що зі слів представника Президента виходить, що можна чітко визначити, коли коаліція припинила свою діяльність, але немає чіткого моменту її формування.

«Я хочу зауважити, що момент, коли сформовано коаліцію депутатських фракцій можна опосередковано вирахувати без належного правового регулювання, але з посиланням на відповідну норму Конституції, яка говорить, що до коаліції має входити парламентська більшість», – підкреслив Веніславський.

Відтак, пояснює він, за даними секретаріату Верховної Ради України можна підрахувати, скільки депутатів є у конкретних фракціях, які сформували коаліцію.

«На вашу думку, коаліція «Європейська Україна» припинила діяльність з якого моменту? Назвіть, будь ласка, дату», – запитав суддя КСУ Мельник.

«З моменту, коли кількість членів коаліції стала меншою, ніж 226 депутатів. За даними стенограми пленарного засідання ВРУ та інформаційної системи, яка фіксує кількість членів у кожній фракції, це відбулося з моменту виходу останньої фракції – «Радикальної партії». Тобто 29 березня 2016 року», – відповів Федір Веніславський.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський з’явився у залі засідання Конституційного суду. Він виголосив промову, заявивши, що українці не довіряють владі, а тому вимагають дострокового припинення повноважень ВРУ.

Водночас, народний депутат партії «Народний фронт» Ігор Алєксєєв запевнив, що конституційних підстав для розпуску парламенту – немає.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 11:41 :34