Новини » Львів

І. Геращенко: У разі негативних сигналів порошенківці позбавлять деяких кандидатів підтримки

У «Європейській солідарності» Петра Порошенка назвали головні критерії відбору кандидатів у нардепи за списком партії та у мажоритарні округи.

Про це йшлося на прес-конференції у Львові першого віце-спікера ВРУ Ірини Геращенко та екс-голови Львівської ОДА Олега Синютки.

«Що стосується принципів формування списку і підтримки на мажоритарних округах – критерії були однакові. Людина має сповідувати ідеологічну програму партії Європейська солідарність. Політик повинен бути цілісним, зі сформованими поглядами, таким, який буде захищати ідею, ідеологію програми. Ми – партія, яка не дискримінує кандидатів за віком, за статтю, за їх вчорашньою політичною або неполітичною діяльністю. Ми оцінюємо тільки за одним – твій професійний шлях… Ключова вимога – вміти брати на себе відповідальність. Не боятися брати відповідальність. Ще один важливий момент – рівна присутність чоловіків і жінок», – повідомила І.Геращенко.

З її слів, «Європейська солідарність» буде підтримувати низку кандидатів, зокрема, на Львівщині, які реєструються як самовисуванці, але партія їм «ідеологічно симпатизує».

«Жоден політик, до якого були запитання у суспільства, журналістів не отримає нашої публічної підтримки», – запевнила І.Геращенко.

Вона не виключила, що на початку липня партія проведе третій етап з’їзду, і в разі негативних сигналів від суспільства щодо кандидатів у списку чи по мажоритарних округах, такі особи можуть бути виключені зі списків.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка зазначив про підтримку нардепа Оксани Юринець, яка буде йти самовисуванцем на окрузі у Львові. Більше жодних прізвищ не назвав.

«До 20 червня ви побачити прізвища у розрізі округів. Я обіцяю, що серед них будуть прізвища людей, які ще ніколи не були в українському парламенті, але серед них будуть також люди, які своєю роботою і своїм досвідом можуть принести успіх в парламенті наступного скликання… У списку не буде людей, до яких є запитання у суспільства. Таких людей ми не плануємо підтримувати ні у списку, ні на мажоритарних округах», – сказав О.Синютка.

На запитання про підтримку братів Дубневичів, які є нардепами фракції БПП, але на позачергові вибори зареєструвалися на мажоритарні округи як самовисуванці, Синютка відповів:

«Я сьогодні був у Пустомитах на профспілкові конференції освітян. Там був також присутній народний депутат Богдан Дубневич. Він мені показав документ, що він уже зареєстрований як самовисуванець по тому ж мажоритарному округу, що й раніше. Я вітаю таке його рішення – балотуватися у наступний парламент. Він буде мати можливість перевірити свій вплив серед виборців шляхом голосування. Під час виступу Богдан Дубневич, звертаючись до присутніх, висловився за підтримку курсу України до ЄС і НАТО. Я вітаю таку позицію не тільки Богдана Дубневича, а й кожного українського парламентаря».

Продовжуючи думку, О.Синютка зазначив, що присутність великої кількості проукраїнських депутатів стане противагою колишнім регіоналам у ВР наступного скликання.

Також читайте матеріал «Мажоритарка на Львівщині: хто проти кого».Loading...