Героїзм заради своєї батьківщини: Сейтаблаєв пояснив, чому НВО вдався «Чорнобиль»

ZIK

Популярність серіалу НВО «Чорнобиль» свідчить, що людям в найбільш віддалених куточках світу є зрозумілим героїзм заради своєї батьківщини та близьких. До того ж такий можливості каналу дають значно більше шансів донести цю історію всьому світові.

Про це в ефірі програми «Гра у класику» на телеканалі ZIK розповів режисер Ахтем Сейтаблаєв.

Коментуючи популярність міні-серіалу «Чорнобиль», він наголосив: це свідчить, що людям у різних куточках світу зрозумілі фундаментальні речі – героїзм задля своєї держави та близьких людей.

«Неможливо викликати емпатію, якщо вона не зачіпає тебе особисто, якщо не ототожнюєш себе з персонажем, що є у картині», – вважає режисер.

Він розповів: українські творці також знімали фільми про Чорнобиль.

«Є й 4-серійні міні-серіали, які знімались в Україні. Вони побудовані на історії катастрофи Чорнобильської атомної електростанції. Однак, коли за це береться така компанія, як НВО, вкладаються такі гроші, так ретельно побудований сценарій, є можливість залучити до акторського складу світових зірок, це зовсім інша біографія, яка охоплює весь світ», – зауважив Сейтаблаєв.

Відтак він підкреслив: такий підхід дає значно більше можливостей донести всьому світові цю історію.

«Тому тут багато питань, чому саме не ми? Та з іншого боку – серіал «Вікінги». Його зняли ж не шведи, не норвежці чи фіни», – наголосив експерт.

До того ж він підкреслив: навіть, якщо режисеру вдасться «вгадати зі сценарієм», а творці здійснять повний аналіз світових трендів, це ще не буде гарантією успіху.

«Це ще не є стовідсотковою гарантією того, що твою стрічку побачать. Прикладів теж немало», – зазначив Ахтем Сейтаблаєв.

Як повідомлялось раніше, завдяки популярності серіалу «Чорнобиль» виробництва компанії HBO попит на екскурсії в Зону відчуження ЧАЕС виріс на 30-40%.

Читайте більше новин на тему: ЧорнобильLoading...