Новини » Політика 11 червня, 2019, 18:52
До травня цього року коаліція в парламенті існувала, – постпред ВРУ в Конституційному Суді

Коаліція, яка була створена за результатами минулих парламентських виборів, виконувала свої функції. Вона довела об’єктивні умови своєї діяльності, довела, що існувала до того моменту, коли Парубій оголосив про припинення її діяльності.

Про це під час засідання КСУ щодо розгляду конституційності указу Президента про розпуск парламенту, яке транслював телеканал ZIK, заявив постійний представник Верховної Ради у Конституційному Суді Анатолій Селіванов.

Анатолій Селіванов наголосив: у Конституції України закладено чимало вимог, які сьогодні неможливо обійти. Одна з таких вимог, за словами постпреда ВРУ в Конституційному Суді, говорить про те, що коаліція у ВРУ – це форма, а не орган.

«Це не суб’єкт, це не можна назвати навіть інституцією. Це форма. Вона формується. Не створюється, не виникає в розпорядчому порядку, як суд, як державна установа, вона створюється. Вона є дуже динамічна, міграційна, бо особи, які не згідні з позицією, мігрують. А повноваження коаліції, її участь виписані у 83, 90 і 106 статтях Конституції України», – зауважив Анатолій Селіванов.

Водночас він підкреслив, що коаліція, яка була створена за результатами минулих парламентських виборів, виконувала свої функції.

«Вона довела, що функціонувала, довела об’єктивні умови своєї діяльності. Вона довела, що вона існувала до того моменту, коли Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції. Це було в травні цього року. Тобто коли фракція виходить, то так, коаліція припиняє існувати, вона припиняє свою діяльність», – каже постпред ВРУ в Конституційному Суді.

Отже, додав Селіванов, для указу Президента про розпуск Ради, який ґрунтується на тому, що коаліція розпалася раніше, не було підстав.

«Я пережив шість указів президентів про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України. І цей шостий випадок – це той, де треба відстоювати Конституцію. Тому дослідження, яке проводить КСУ, дасть можливість оцінити аргументи, які надані з двох сторін», – підсумував пан Селіванов.

Як повідомлялось, сьогодні, 11 червня, Конституційний Суд розглядає законність указу Президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.

 

Читайте більше новин на тему: коаліція

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 11:35 :59