live
Новини » Суспільство

Держава має об’єднати свої зусилля із компаніями для створення якісного кіно, – Сейтаблаєв

ZIK

Держава повинна об’єднати свої зусилля із компаніями для створення якісної школи сценаристів. адже кіно може бути не лише ідеологічним чи промоційним ресурсом, а й потужним економічним інструментарієм.

Таку думку в ефірі програми «Гра у класику» на телеканалі ZIK висловив режисер Ахтем Сейтаблаєв.

Він погодився із тезою, що одними з ключових проблем українського кінематографу є відсутність фахової школи сценаристів і застарілий вишкіл акторів. Найперше слід вирішити проблему із сценарною школою та відсутністю продюсерів, які б готові були братись за складні проекти. Тут «було б доречно» об’єднати зусилля держави та компаній.

«Кіно може стати і потужним економічним інструментарієм – не лише ідеологічним, промоційним для країни та тим, що виховує майбутнє. Ми ж бачимо, що роблять фільми або серіали, маємо приклад», – наголосив Сейтаблаєв.

Водночас, коментуючи українську акторську школу, він зазначив: важливим тут є досвід позування перед камерою та роботи на позиціях головного героя. Актори, які мають відповідний досвід, зараз беруться за викладання студентам. Зокрема, серед таких викладачів є й Ірма Вітовська.

«Я знаю, що її запрошують до одного вишу бути викладачем, набирати курс. Це дуже класно, бо вона акторка, яка багато знімається. Вона може передати свій досвід. Взагалі, як казали і мої вчителі, навчити нашій професії, практично неможливо, однак навчитися – можна», – зауважив експерт.

Для цього, за його совами, потрібно мати бажання і хист, багато читати, ходити в театри та на знімальні майданчики.

«Якщо ти обов’язково щось для себе береш, а потім намагаєшся втілити на практиці – це, можливо, єдиний шлях до розвитку нашої професії. Адже, наприклад, є кінофакультет, однак немає або плівки, або камери. Дякувати Всевишньому або вченим, у нас є мобільні телефони», – наголосив Сейтаблаєв.

Він підкреслив: радить своїм студентам не чекати, коли у них нарешті з’явиться дорога камера, а просто знімати на «мобільник» – в результаті отримають той самий принцип монтажу і засобів виразності.

«Можна тренувати навички, і вони це роблять», – підкреслив Ахтем Сейтаблаєв.

Як повідомлялось раніше, Сейтаблаєв зазначав: кіно – потужний інструментарій, який може без крові об’єднати людей та країну.

 Loading...
Loading...
Loading...