Новини » Політика 596

Блокада окупованого Донбасу: Менендес заявив про величезні збитки України

ZIK

Українські товари, які виробляються в усіх регіонах країни, зараз можна придбати і в Донецьку та Луганську. Але вони постачаються не через наші компанії, а через фірми- прокладки, які розташовані в Росії.

Це зауважив голова аналітичного центру «Інституту регіональної політики» Енріке Менендес у ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

Аналітик нагадав, що згідно із офіційною заявою Національного банку України збитки держави після впровадження економічної блокади Донбасу склали 1,7 мільярда доларів.

«Ця заява НБУ, на жаль, не була поміченою, а дані про збитки не мали широкого розголосу. Натомість через введення блокади українська економіка і дотепер кожного дня втрачає кошти.

Так, українські товари, які виробляються в усіх регіонах країни, зараз можна придбати і в Донецьку та Луганську. Але вони постачаються не через наші компанії, а через фірми- прокладки, які розташовані в Росії і заробляють додатково на поставках», – підкреслив Енріке Менендес.

Відтак, поясню експерт, окрім того, що Україна напряму втрачає кошти від несплачених податків, також не створюються робочі місця, які б дозволили українцям заробляти.

«Виникає питання, як можна стверджувати, що за рахунок блокади ми перестали фінансувати агресора, якщо ми забрали роботу у наших компаній і дали можливість заробляти фірмам, які зареєстровані в Осетії, Абхазії та Росії?», – наголосив Енріке Менендес.

Як повідомляли, у Мінську голова української делегації у Тимчасовій контактній групі Леонід Кучма висловив побажання, отримані від Президента Зеленського, відновити економічні зв’язки окупованих районів з рештою України, тобто зняти економічну блокаду Донбасу.

 

Loading...
Loading...
Loading...