Новини » Політика 152 Читать эту новость на русском

Зони безпеки під егідою ОБСЄ можуть стати підставою для введення миротворців, –Менендес

ZIK

Створення під егідою ОБСЄ пілотних зон безпеки, де на маленьких територіях тестується й формується довіра, яка потім поширюється на всю лінію фронту, а це, до речі, може бути чудовою підставою для введення миротворців, було б найкращим рішенням для вирішення конфлікту на Донбасі.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив голова аналітичного центру «Інститут регіональної політики» Енріке Менендес.

Він переконаний, що заклик Кучми у Мінську до припинення вогню – це не ідея про здачу українських позицій і не заява про відступ. За словами Менендеса, про те, щоб не стріляти у відповідь на провокації, в Україні заявляли неодноразово.

«Ми також забули про ідею, яку ОБСЄ подала ще півтора року тому про створення так званих «пілотних» зон безпеки. Мені здається, що ідея про створення трьох зон, звідки будуть відведені усі збройні сили, дуже хороша. Сьогодні військові з обох сторін не довірять один одному, вони не можуть в односторонньому режимі робити такі поступки, бо це призведе до втрати вигідних позицій.

А от створення під егідою ОБСЄ таких зон безпеки, де на маленьких територіях тестується й формується якась довіра, а потім вона поширюється на всю лінію фронту, а це, до речі, може бути чудовою підставою для введення миротворців, було б найкращим рішенням»,– вважає Енріке Менендес.

Ба більше, продовжує експерт, що миротворці не ввійдуть в «гарячу зону» конфлікту.

Разом з тим голова аналітичного центру «Інститут регіональної політики» заявив, що для вирішення війни на Донбасі потрібно застосувати інші методи.

«Мінські угоди мають два компоненти – політичні домовленості та компонент безпеки. Але у нас вони часто ставлять в неправильній послідовності. Тобто вважається, що закінчення активної фази бойових дій має бути передумовою для початку політичних консультацій.

Але на мій погляд, лише тоді, коли будуть переходити до політичних розмов, можна прийти до того, що створить у людей з тієї сторони розуміння, що є кращий шлях ніж воювати. Тобто спочатку політичні кроки, а потім це стане аргументом для військових, щоб перестати стріляти»,– акцентував Енріке Менендес.

Нагадаємо, Леонід Кучма на переговорах у Мінську запропонував зняти економічну блокаду Донбасу. Спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Сайдік заявив, що наступному засіданні це буде обговорюватись.

Також Леонід Кучма заявив про необхідність прописати в нових домовленостях про «режим тиші» в зоні збройного конфлікту норму «не стріляти у відповідь».

 

Loading...
Loading...
Loading...