Новини » Світ 10 червня, 2019, 7:37
Золоті і срібні монети: У центрі французького міста знайшли скарб XV століття
Фото: thehistoryblog.com/Denis Glicksman/INRAP
Фото: thehistoryblog.com/Denis Glicksman/INRAP

Археологи Національного інституту INRAP оглядали місце біля абатства Сен-Бенін в Діжоні і виявили там 34 золотих і срібних монети, які були заховані у підлозі кам’яного будинку.

Будинок побудований в кінці XV або на початку XVІ століття, монети були заховані під підлогою біля стіни, повідомляє The History Blog, пише НВ.

Археологи знайшли 10 золотих і 24 срібних монети. Вони були поміщені в невелику бронзову коробку, яка збереглася лише частково через пошкодження в ХХ столітті. Також в коробці був кулон з зелено-білою емаллю з золота. Корозія об’єднала монети в один злиток.

Вчені змогли відокремити і очистити їх в лабораторії. Вони виявили, що всі монети датуються другою половиною XV століття і були випущені в Італії (Папська держава, Феррара, Мілан, Венеція) і Священною Римською імперією (Брабант, Савойя, Пфальц). Найстаріша золота монета була випущена Брабантом між 1432 і 1467 роками. Найновіша – золота монета, випущена папою Інокентієм VIII (1484−1492). Стан монет свідчить про те, що вони були заховані ще до того, як їх пустили в обіг.

Фото: thehistoryblog.com/Denis Glicksman/INRAP
Фото: thehistoryblog.com/Denis Glicksman/INRAP

Цікаво, що в скарбі з Діжона є тільки одна французька монета, випущена королем Людовиком XI. Італійські монети домінують, в основному виявили срібні монети з Мілана.

Дослідники повідомляють, що скарб є значною нумізматичною цінністю. Точні зображення правителів на цих монетах «свідчать, особливо серед італійських князів, про сильну персоналізацію іконографії, частково успадковану від Римської імперії».

Кулон, який знайшли в скарбі – це весільний медальйон. Він складається з двох ініціалів (V і C), з’єднаних золотим шнуром. Це був популярний тип прикрас у пізньому Середньовіччі і часто зустрічається у весільному портретному живописі. Це красива прикраса, але не з коштовних матеріалів, які можна побачити на аристократичних портретах. Це свідчить про те, що власники скарбу були багаті люди, але не входили до найвищих верств аристократії. Вони могли бути дрібними дворянами або представниками буржуазії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-21 06:25 :33