ВККС може залишити скандального суддю Глуханчука на посаді

Вища кваліфікаційна комісія суддів продовжує допускати до роботи суддів із сумнівною репутацією. Одним із них може стати Олег Глуханчук, який вже 12 років очолює Одеський окружний адміністративний суд і за цей час став фігурантом багатьох скандалів.

Про це повідомляють члени Громадської ради доброчесності, передає 24 канал.

Громадські активісти підкреслюють, що планова переатестація судді Олега Глуханчука мала відбутися ще два місяці тому. Але тоді, напередодні переатестації, журналісти помітили суддю на вечірці разом із членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).

«Це прямий конфлікт інтересів, адже члени ВККС, які мають винести рішення чи доброчесний цей суддя, і чи може він далі займати свою посаду, спілкуються на вечірці, та вірогідно, обговорюють робочі питання», – наголосила член Громадської ради доброчесності Євгенія Моторевська.

Після розголошення цієї інформації переатестацію судді з невідомих причин перенесли. У Громадській раді доброчесності вважають, що це може свідчити про те, що Глуханчук залишиться на посаді попри негативну репутацію.

Адже ще два роки тому поліція затримала його за керування авто у нетверезому стані. Тоді суддя не тільки відмовився проходити тест на вміст алкоголю, а й відкрито погрожував правоохоронцям. За це його було відсторонено від діяльності, та вже за півроку Глуханчук знову повернувся до роботи.

Утім, як наголошують представники Громадської ради доброчесності, з того часу суддя не розглянув жодної справи, натомість заробітну плату отримував вчасно. Окрім цього у активістів також є багато питань до статків Олега Глуханчука.

«Олег Глуханчук має два розкішних великих будинка на березі моря, але якщо проаналізувати його декларацію, то ми не побачимо доходів, які б могли пояснити такі витрати. Є кримінальне провадження, в межах якого встановлено, що вартість одного із будинків складає близько 7 мільйонів гривень», – зауважила член Громадської ради доброчесності Галина Чижик.

Як стало відомо, переатестація Олега Глуханчука запланована вже на 11 червня. Активісти констатують, що у разі продовження діяльності такого одіозного судді, буде не зрозуміло на що витрачалися мільйони гривень з бюджету на судову реформу.

Як повідомлялося, у Вищу кваліфікаційну комісію суддів для складання іспиту повторно не з’явилися 27 із 30 призначених на кваліфікаційне оцінювання суддів Окружного адмінсуду Києва.

 Loading...