Новини » Світ

Вчені відкрили два нових види щурів

Вчені під керівництвом Еріка Рикарта з Музею природної історії штату Юта виявили два нових види землерийкових щурів, які є ендеміками філіппінського острова Лусон.

Як повідомляє N+1, приманити нові види вдалося на дощових черв’яків, а ось арахісове масло і сушений кокос, які люблять інші гризуни, залишили їх байдужими.

Землерийкові щури (рід Rhynchomys) живуть тільки на острові Лусон. Вони мешкають в горах зустрічаються на висоті від тисячі до 2,5 тисяч метрів. Зовні вони схожі на землерийок і, як і вони, харчуються черв’яками та комахами. До недавнього часу вченим було відомо чотири види цих тварин, але недавні дослідження показали, що на острові мешкають ще два. Вони були знайдені на горі Лабо і горе Минган.

Нові види тварин назвали по місцях їх проживання, Rhynchomys labo і Rhynchomys mingan. R. labo мешкають на однойменній горі на висоті 1,25–1,4 кілометра. Від інших видів землерийкових щурів вони відрізняються тоном коричневого забарвлення і особливостями будови морди. Також у них коротший хвіст. Вони середніх розмірів порівняно з іншими ринкомисами – близько 17,5 сантиметрів.

Rhynchomys mingan виявилися побільше зростом – в середньому 18,65 сантиметрів. Порівняно з іншими видами у них коротше хутро і трохи відрізняється будова морди (у тому числі довжина рила і верхньої щелепи).

За словами Рикарта, щури скачуть на задніх лапах «як маленькі кенгуру». Вони прокладають в лісі стежки, а потім патрулюють їх у пошуках дощових черв’яків.

Loading...