Новини » Економіка 10 червня, 2019, 14:39
В Україні випробують технологію перепису населення за допомогою смартфонів
Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Віцепрем’єр-міністр та міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів заявив, що в уряді збираються протестувати технологію перепису населення через гаджети – смартфони або планшети – у грудні поточного року.

Про це він написав у особистому блозі на LIGA.Бизнес.

«Як альтернативу паперовій анкеті ми пропонуємо громадянам самостійно заповнити відповідні дані в електронному кабінеті домогосподарства, наприклад через смартфон. Заповнена інформація буде захищена спеціальним шифруванням, щоб знеособити персональні дані під час передачі на центральний сервер», – пояснив пан Кубів.

За його словами, тим, хто не виявить бажання або ж не зможе самостійно ввести дані в електронній формі, будуть пропонувати відповісти на питання із анкети, яка буде в наявності у представників команди перепису на спеціальному смартфоні або планшеті.

«Ці дані захищені і будуть потрапляти на центральний сервер Держстату. В сумі вони дадуть нам розуміння соціології і демографії регіону, фактичної кількості жителів та іншу інформацію без її персоналізації», – зазначив віце-прем’єр.

Він також повідомив, що після аналізу ефективності такого способу можна буде не тільки провести перепис населення у 2020 році, але ще й перейти до наступного етапу – цифровізації інших подібних заходів. Наприклад, проводити важливі соцопитування за допомогою смартфонів.

«Головне, що ми вже почали цей процес», – уточнив Кубів.

Нагадаємо, у грудні відбудеться пробний перепис населення – підготовчий етап до Всеукраїнського перепису населення, запланованого на 2020 рік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 13:39 :10