Новини » Львів 10 червня, 2019, 5:44
У Стебнику в школі, в якій вчителювала українська поетеса Уляна Кравченко, хочуть створити музей
На світлинах – малюнки до віршів Уляни Кавченко
На світлинах – малюнки до віршів Уляни Кавченко

Ліквідована рішенням сесії Дрогобицької міської ради ЗОШ № 13 першого ступеня може стати музеєм української поетеси і педагога Уляни Кравченко і українського шкільництва.

Про це повідомив власкор IA ZIK.

«Школа №13, що розташована у с. Солець, яке стало мікрорайоном м.Стебника, має 200-річну історію, – розповідає одна з ініціаторок створення музею Ореста Сивохіп. – У цій школі 22 роки (з невеликими перервами) навчала діток перша на Західній Україні поетеса Уляна Кравченко, чиї твори стали популярними. Уляна Кравченко була активісткою українського жіночого руху. Створення музею дасть змогу зберегти в пам’яті нащадків це ім’я, черпати безцінний педагогічний досвід українського шкільництва».

Зі слів Орести Сивохіп, вже розпочато збір експонатів. Подарунок для музею Уляни Кравченко зробило Стрийське вище художнє професійне училище. Його учні Діана Савчук, Роксолана Павлюк, Анастасія Соф’яник, Анна Сениско, Ірина Корейко намалювали ілюстрації до віршів Уляни Кравченко про маму. Український поет Віктор Романюк написав прекрасний вірш про Уляну Кравченко. Активістка сподівається, що зацікавленість у створенні музею учительки і поетеси проявить Дрогобицький державний педагогічний університет ім. І.Франка і долучиться до доброї справи.

На світлинах – малюнки до віршів Уляни Кавченко
На світлинах – малюнки до віршів Уляни Кавченко
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-26 13:10 :26