live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

Стародавніх римлян звинуватили у зміні клімату Європи

Досліджуючи вплив стародавньої Римської імперії на клімат нашої планети, вчені з’ясували, що через римлян середня температура на території Європи трохи знизилася. Підкорювачі народів практикували види діяльності, що спровокували збільшення викидів в атмосферу.

Про це повідомило NewScientist.

Використання факелів, кузнею, печей, а також вирубка масштабної площі лісів стали причиною викиду великої кількості попелу і вуглекислого газу в земну атмосферу. Парниковий ефект повинен був збільшити температуру на 0,15 градуса Цельсія.

Але вийшло так, що через густий дим сонячні промені менше нагрівали земну поверхню, тому температура, навпаки, опустилася на – 0,17 градуса.

На практиці такі зміни люди не відчувають на собі. Але те, що сталося доводить – людство негативно впливало на атмосферу ще задовго до початку промислової революції. Надлишок диму і вуглекислого газу викликав у населення великих міст різні респіраторні захворювання.

Крім цього, результати людської діяльності впливали на погоду, стаючи причиною або тривалих дощів в одних регіонах, або не менше тривалих періодів посухи в інших.

У сучасному світі також є подібні явища. Тепер до них додалися кислотні дощі – результат викидів численних заводів. Людство завдає непоправної шкоди планеті, і з цим треба боротися, про що не раз говорили екологи.

Loading...