Новини » Політика 1601

Семенченко: Блокади Донбасу не було – ми зупиняли торгівлю з агресором

ZIK

За рахунок економічної блокади була встановлена енергетична незалежність України. Так, за два роки майже на всіх українських ТЕС провели реконструкцію під потрібний тип вугілля.

Це заявив народний депутат України Семен Семенченко в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

Депутат підкреслив, що організована блокада Донбасу, в якій він брав безпосередню участь, була направлена саме на припинення торгівлі з окупантом.

«Перед тим, як організувати блокаду, ми внесли до парламенту законопроект про тимчасово окуповані території, де чітко було прописано, що саме потрібно робити, щоб, з одного боку, підтримати людей, а з іншого – завадити фінансуванню агресора. Але закон, на жаль, так і не був розглянутий.

Згідно із законом України про боротьбу з тероризмом, переміщення товарів в зоні АТО тоді визначалося постановою Кабміну, втім уряд цього не робив, отже СБУ самостійно видавала тисячі дозволів. Але за два місяці ми змусили президента Порошенка офіційно визнати блокаду», – нагадав Семен Семенченко.

Окрім цього, він заперечив націоналізацію підприємств Донбасу Росією, оскільки, на його думку, всі підприємства де-факто стали російськими, як тільки на Донбас зайшли російські війська.

«Користь від блокади у тому, що за рахунок українського платника податків більше не фінансуються окуповані території, зокрема ватажки російських найманців. Адже раніше 47% платежів, які здійснювалися за вугілля, витрачалися на закупівлю військового спорядження та фінансування бойовиків», – підкреслив Семенченко.

Також, на думку депутата, за рахунок блокади була встановлена енергетична незалежність України.

«Після блокади за два роки була проведена реконструкція майже всіх українських ТЕС, де спалювалося вугілля тієї марки, яке видобували на окупованих територіях. Окрім цього, різко зросло споживання електроенергії атомної генерації, яка є значно дешевшою», – зазначив Семен Семенченко.

Як повідомляли, у Мінську голова української делегації у Тимчасовій контактній групі Леонід Кучма висловив побажання, отримані від Президента Зеленського, відновити економічні зв’язки окупованих районів з рештою України, тобто зняти економічну блокаду Донбасу.

 

Loading...
Loading...
Loading...