Новий рейтинг: перша п’ятірка партій, що проходять у Раду

Верховна Рада України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

На позачергових виборах у Верховну Раду до парламенту наразі мають шанс потрапити п’ять партій: «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос».

Такі результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології за період з 26 травня по 7 червня.

Так, за президентську партію «Слуга народу» готові проголосувати 48,5% опитаних українців, які визначились з вибором.

Ще 11,8% респондентів висловили бажання проголосувати за політсилу «Опозиційна платформа – «За Життя», 8,1% – за партію «Блок Петра Порошенка «Солідарність» («Європейська солідарність» – ред), 7,8% – за партію «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» та 5,6% – за партію «Голос».

Серед партій, які поки не долають необхідний 5% бар’єр опинилися «Сила і честь», за яку готові проголосувати 3,8% респондентів, Радикальна партія Олега Ляшка – 2,9%, ВО «Свобода» – 1,9% та «Громадянська позиція» – 1,8%.

За інші вісім партій висловили бажання проголосувати менше ніж 1% виборців.

Зокрема, за партію «Опозиційний блок» – 0,9%, «Наші» – 0,7%, «Відродження» – 0,6%, «Об’єднання «Самопоміч» – 0,6%, «Українська стратегія» – 0,5%, «Національний корпус» – 0,4%.

За інші партії готові проголосувати загалом 3,6%.

Повідомляється, що опитування було проведене методом особистого інтерв’ю.

Було опитано 2021 респондента, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролює українська влада.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% – для показників близьких до 25%, 2,0% – для показників близьких до 10%, 1,4% – для показників близьких до 5%.

Як відомо, дострокові парламентські вибори повинні відбутися 21 липня.

Читайте більше новин на тему: парламентські вибори

Loading...