Новини » Політика 10 червня, 2019, 12:57
Микола Княжицький застерігає від молдовського сценарію після виборів у Раду
Верховна Рада України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Верховна Рада України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Ймовірність нового «майдану» і жорсткого внутрішнього конфлікту велика, як ніколи. Пов’язано це з великими геополітичними змінами у світі, де Україна стала розмінною монетою. Події у Молдові – пересторога для нас.

Про це він написав на своїй Фейсбук-сторінці.

Наступний парламент буде епіцентром хаосу, нефаховості, недосвідченості і розмитості ціннісних орієнтирів.

Будуть великі відверто антиукраїнські фракції, «совєтскіє люді», для яких українська культура є культурою другого сорту і звичайні шахраї у багатьох фракціях.

У більшості з них будуть «квоти» олігархів.

Ймовірність нового «майдану» і жорсткого внутрішнього конфлікту велика, як ніколи. Пов’язано це з великими геополітичними змінами у світі, де Україна стала розмінною монетою.

Події у Молдові – пересторога для нас.

Хоча, ми звикли вчитися на власних помилках.

Нагадаємо, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Усього в парламенті Молдови – 101 депутат.

На засіданні було обрано спікера парламенту – голову Партії соціалістів Зінаїду Гречаний, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Майєю Санду.

Того ж дня Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Гречаний спікером, а Санду – прем’єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасово виконуючим обов’язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, у свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 11:36 :36