Новини » Суспільство 10 червня, 2019, 12:43
Москва поглиблює конфлікт з Константинополем і втягує у нього Ватикан, – Андрій Юраш
Андрій Юраш. Фото: ZIK
Андрій Юраш. Фото: ZIK

7 і 8 червня відбулися чергові акти агресії Московського патріархату на канонічній території Константинопольського патріархату: 7 червня священник Георгій Сергєєв відправив літургію в місті Ізмір, а 8 – в місті Кушадаси, за 100 км від Ізміру.

Про це у Facebook написав рілігієзнавець Андрій Юраш.

Він, зокрема, підкреслив, що Московський патріархат не лише порушив церковні канони, відправляючи богослужіння на чужій території без узгодження з місцевою церковною владою, а й втягнув у скандал Ватикан.

«Всі розуміють, що МП свідомо створює та духовно опікується російськомовними громадами, роблячи це в рамках повного переривання канонічного спілкування зі своєю ж матір’ю-церквою. Нічого в цьому нового чи дивного немає: війна як війна, у даному випадку юрисдикційно-церковна. Але цікаве і показове інше: місце для служіння в Ізмірі надала місцева римо-католицька церква св. Єлени», – підкреслив рілігіознавець і додав, що «виходить: Святий Престол підтримує і зміцнює МП у його канонічній інтервенції на територіях, які історично мають бути під опікою архієпископа Нового Риму і Вселенського Константинопольського Патріарха?».

Нагадаємо, Вселенський патріархат призначив митрополита Елпідофора главою Американської архієпископії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 18:14 :39